Gazeta Polska: Tygrys bez pazurów. MON rządzą Cezary Tomczyk z Mirosławem Różańskim Czytaj więcej!

J. Kaczyński dosadnie o działaniach koalicji Tuska: „Ten rząd realizuję agendę niemiecką!”

"Ten rząd realizuje agendę niemiecką. Niemcy nie chcieli CPK, jawnie mówili, że to uderzy w ich przemysł lotniczy, są przeciwko elektrowniom atomowych, nie chcą, aby już teraz skuteczna konkurencja naszych portów z Hamburgiem i innymi portami niemieckimi, była jeszcze bardziej skuteczna. Jest to objaw czegoś, co ilustruję tę oczywistą tezę - to jest rząd zewnętrzny. Rząd, który dostał władzę od Niemców. Pamiętamy przemówienie von der Leyen o przyjacielu, który ma wrócić do Brukseli jako premier..." - mówił w Pułtusku Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński
@pisorgpl - twitter.com

Podczas dzisiejszej konwencji PiS w Pułtusku, prezes ugrupowania poruszył dwie ważne kwestie - problem z bezpieczeństwem Polek i Polaków w związku z sytuacją na granicach, jak i gospodarka i jej przyszłość.

Jak zaznaczył na początku przemówienia na temat gospodarki, trzeba to wszystko rozpatrywać w trzech punktach. 

"Po pierwsze - sytuacja bieżąca, a ona jest niedobra. Mamy zmniejszenie produkcji przemysłowej, obniżenie dochodów największych spółek państwowych - i to bardzo znaczące. Mamy również zbiorowe zwolnienia, wycofywanie się firm z Polski z różnych względów. Mamy zdjęcie ochrony obywateli, czyli tarcz, co będzie prowadziło już niebawem do znaczących podwyżek cen energii. To będzie miało skutki we wszystkich dziedzinach, jeżeli chodzi o ceny. A już wcześniej wprowadzono VAT na żywność, która była ochroną. Teraz widzimy wzrost cen towarów podstawowej potrzeby. Mamy takie wrażenie, które najlepiej lustruje ten 53 mld deficyt budżetowy za pierwsze 5 miesięcy"

– przyznał.

I dodał: "za naszych czasów nigdy nic takiego nie było, mimo, że były niespodziewane ogromne wydatki i wzrost wydatków na zbrojenia. My potrafiliśmy dać sobie radę. Oni jak zawsze - przychodzą i nie ma pieniędzy".

"Wszystko się zatrzymuje..."

"Sprawa druga - bardzo ważna. Chodzi o uderzenie w polskie szanse. Te polskie szanse to są także polskie aspiracje. Polacy w ciągu 8 lat nauczyli się tego, że może być lepiej, że możemy się zbliżać do Zachodu. W tej chwili, to wszystko, co miało temu najbardziej służyć - zostało zablokowane. CPK jest tutaj symbolem. Równie ważne są elektrownie atomowe, szczególnie wobec tej polityki, która jest w tej chwili w Europie prowadzona. To jest dziwna sytuacja, w której Polska jest jednym z nielicznych państw UE bez elektrowni atomowej. A to się zatrzymuje. Mieliśmy pogłębiać Odrę - w polskim interesie. Mieliśmy zbudować duży port kontenerowy w Świnoujściu. Wszystko stanęło, ale jest uderzenie także w inwestycje zagraniczne i to te super nowoczesne"

– mówił Kaczyński.

Prezes PiS wskazał, że "można powiedzieć, że w sposób przemyślany uderza się w polskie aspiracje, polską politykę rozwojową - w całym tego słowa znaczeniu".

Poruszył również kwestię, która w jego ocenie jest istotą sprawy...

"Realizacja agendy niemieckiej. Niemcy nie chcieli CPK, jawnie mówili, że to uderzy w ich przemysł lotniczy, są przeciwko elektrowniom atomowych, nie chcą, aby już teraz skuteczna konkurencja naszych portów z Hamburgiem i innymi portami niemieckimi, była jeszcze bardziej skuteczna. Jest to objaw czegoś, co ilustruję tę oczywistą tezę - to jest rząd zewnętrzny. Rząd, który dostał władzę od Niemców. Pamiętamy przemówienie von der Leyen o przyjacielu, który ma wrócić do Brukseli jako premier"

– ocenił.

Kontynuując temat, przyznał, że "takie sytuacje tworzą zobowiązania, z których trzeba się później wywiązywać. Zgoda na palt migracyjny, te wszystkie decyzje, o których mówiłem - to z całą pewnością jest właśnie to".

"Punkt trzeci dotyczy przyszłości... Chodzi przede wszystkim o to, co łączy się na przyszłość z Zielonym Ładem, nie tylko odnośnie rolnictwa, ale i polskich gospodarstw domowych. Weźmy dyrektywę budynkową... Ona oznacza mocne obciążenie każdego polskiego gospodarstwa domowego"

– mówił dalej polityk.

Wspomniał także o przyjęciu zmiany traktatów. W jego ocenie, "zmieni to Polskę w teren zamieszkiwany przez Polaków. Teren ten nie będzie miał już cech państwa - nie tylko suwerennego, ale w ogóle państwa. To trzeba brać pod uwagę. To uderzy w naszą tożsamość, uderzy we wszystko, co dla nas ważne".


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#PiS #Jarosław Kaczyński #Polska #polityka #bezprawie Tuska #rząd

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo