Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Hejterski spot Platformy. Głos zabrał Szymon Hołownia. Marszałek zrzucił winę na... Jarosława Kaczyńskiego

Platforma Obywatelska wypuszcza te spoty, bo PiS wypuszcza spoty - stwierdził marszałek Sejmu Szymon Hołownia pytany o jeden z najnowszych materiałów partii Donalda Tuska. Zamieszczone w mediach społecznościowych wideo szerzy kłamliwą narrację, w której Prawo i Sprawiedliwość współpracowało z Moskwą oraz demonizuje największą opozycyjną partię. Z wypowiedzi Hołowni wynika, iż, jego zdaniem, za spot odpowiada... Jarosław Kaczyński.

Szymon Hołownia i Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Wczoraj w mediach społecznościowych Platformy Obywatelskiej zamieszczono spot atakujący Prawo i Sprawiedliwość. Materiał rozpoczyna cytat z odpowiedzialnego za współpracę polskich i rosyjskich służb gen. Piotra Pytla - Rosja już tu jest. Jej największym sukcesem w Polsce jest PiS" - słyszymy. Twórcy wideo starają się narzucić narrację, w której to partia Jarosława Kaczyńskiego ma być największym współpracownikiem Moskwy. 

Spot spotkał się z szeroką krytyką. Komentujący wskazywali m.in. na skrajną bezmyślność Platformy, która promuje taki materiał, mimo, że niedawny zamach na premiera Słowacji pokazał, do czego może doprowadzić nakręcanie sporów.

W rozmowie z portalem Niezalezna.pl Zbigniew Kuźmiuk ostrzegł, że publikacja klipu PO chwilę po tym, co się wydarzyło na Słowacji, to "próba wyhodowania kolejnego Cyby". 

"Bo Kaczyński"

Głos na temat wideo zabrał też marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Szef Polski 2050 także wypowiedział się w krytyczny sposób. Tyle że... o PiS.

"To nie jest tak, że tutaj PO wypuszcza spoty. Ona wypuszcza te spoty, bo PiS wypuszcza spoty. Bo prezes Jarosław Kaczyński polaryzuje, bo szczuje jednych ludzi na drugich"

– oznajmił.

Stwierdził, że od 20 lat "jesteśmy zaplątani w niszczącym mechanizmie". - Mam nadzieję, że po naszej stronie, o to apeluję do Donalda Tuska, znajdzie się odpowiedzialne przywództwo, które wreszcie ten chocholi taniec przetnie - dodał.


 Źródło: niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo