Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Europoseł Tarczyński stwierdził, że „Halicki kłamie”. Polityka PO pytano o aferę wokół EPL

Europoseł Platformy Obywatelskiej, Andrzej Halicki pytany był w Radiu Zet o aferę wokół EPL i oskarżonego w tej sprawie Mario Voigta. Polityk przekonywał, że Voigt nie jest członkiem Europejskiej Partii Ludowej. Dominik Tarczyński uważa, że Halicki mija się z prawdą.

Andrzej Halicki
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

We wtorek belgijska policja dokonała nalotu na siedzibę Europejskiej Partii Ludowej (EPP) w Brukseli, doniesienia medialne wskazywały, że niemiecki polityk Mario Voigt jest objęty dochodzeniem w sprawie nieprawidłowości finansowych związanych z wyborami do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku, kiedy szefował kampanii lidera EPL, Manfreda Webera.

„Europejska Partia Ludowa potwierdza, że we wtorek 4 kwietnia przedstawiciele belgijskiej i niemieckiej policji odwiedzili siedzibę partii w Brukseli. Wizyta ma związek z toczącym się dochodzeniem w Turyngii w Niemczech” – potwierdziła EPL w krótkim komunikacie prasowym.

Częścią EPL jest w Polsce Koalicja Obywatelska oraz PSL, a byłym przewodniczącym europejskiego ugrupowania był obecny lider PO, Donald Tusk.

O aferę i samego Mario Voigta był pytany dzisiaj w Radiu Zet europoseł KO, Andrzej Halicki.

- EPP jest poszkodowana w tym przypadku i jest świadkiem - mówił Halicki. Na pytanie, czy Mario Voigt nie jest członkiem EPP, polityk PO odpowiedział przecząco.
- Jest przedsiębiorcą, który jest dostawcą internetowym, no, usług IT, i jeżeli w tym wypadku, bo to chodzi o firmę, postępowanie jest przeciwko niemu rzeczywiście, to EPP jest tutaj poszkodowanym być może - stwierdził.

Dominik Tarczyński, europoseł PiS, który ustala szczegóły afery wokół EPL, twierdzi, że Halicki mija się z prawdą.

"Informuję, że poseł Halicki kłamie. Oskarżony o korupcję Mario Voigt jest politykiem EPP, posłem do landtagu Turyngii od 2009, a od marca 2020 przewodniczącym turyńskiej grupy parlamentarnej CDU. Był szefem kampanii internetowej Webera i jak i całej EPP!" - napisał na Twitterze Tarczyński.

Sprawa oskarżeń o korupcję na zapleczu EPL wydaje się sporym obciążeniem wizerunkowym. Portal Euractiv.com ujawnił, że Donald Tusk odwołał swój udział w spotkaniu polityków EPL, które miało odbyć się w przyszłym tygodniu w Warszawie. Lider PO prawdopodobnie nie chce być łączony z problemem EPL. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
md
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo