Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Dymisja w rządzie Donalda Tuska: "Miał dość uśmiechniętej polityki"

Wiceminister rodziny w rządzie Donalda Tuska - Paweł Zgórzyński z PSL - podał się do dymisji - informują w sobotę media. Według nieoficjalnych informacji powodem odejścia jest "zła współpraca" z kierownictwem ministerstwa.

Rząd koalicji 13 grudnia
Tomasz Hamrat - Gazeta Polska

O dymisji wiceszefa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej w rządzie Donalda Tuska informuje Dziennik Gazeta Prawna. Paweł Zgórzyński miał zrezygnować ze stanowiska z powodu problematycznej współpracy z kierownictwem ministerstwa na czele którego stoi Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy. Jej zastępcy to: Aleksandra Gajewska (PO), Łukasz Krasoń (Polska 2050), Katarzyna Nowakowska (Polska 2050), Sebastian Gajewski (Lewica) i do niedawna Zgórzyński.

Uśmiech tylko na pokaz

Według informacji DGP atmosfera w resorcie jest tak zła, że wspomniane osoby mają problemy z bezpośrednią rozmową pomiędzy sobą.

Zgórzyński miał dosyć „uśmiechniętej” polityki. Praca w MRPiPS faktycznie nie należy do łatwych. Panuje dość trudna atmosfera, istnieje pełno napięć. Awantury są na porządku dziennym

- cytuje swojego informatora z ministerstwa DGP.

Informację o dymisji potwierdził Zgórzyński, który swoją decyzję, tłumaczył "względami osobistymi".   

O nerwowej atmosferze w rządzącej koalicji informował w tym tygodniu także "Wprost". Tygodnik przekazał, że napięcie ma generować sam premier Donald Tusk.


 Źródło: gazetaprawna.pl, niezalezna.pl

 

#Rząd Donalda Tuska #Ministerstwo Rodziny #Paweł Zgórzyński

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo