Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Dorota Kania UJAWNIA: Kto sfinansował obecną opozycję? Tajemnica III RP

Równo trzydzieści lat temu miały miejsce niejasne transakcje, które zasiliły lewicę i liberałów. Podejrzane przepływy finansowe, pieniądze w reklamówkach i środki zza granicy. Tak między innymi wyglądało finansowanie partii, w których działali politycy, do dziś odgrywający kluczowe role w życiu publicznym – mówiła red.Dorota Kania zapowiadając najnowszy odcinek programu „Koniec Systemu” w Telewizji Republika.

kadr z programu "Koniec systemu" Doroty Kani
Telewizja Republika/printscreen

Dorota Kania ujawnia, że sprawy, które powinny zakończyć się na sali sądowej, nigdy tam nie trafiły – dopiero po wielu latach mogliśmy poznać kulisy tych transakcji, ale na działania prawne było już za późno.

„W 1991 roku w mediach ukazała się sensacyjna informacja na temat pożyczki od Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego dla Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Transakcja miała miejsce w 1990 roku, gdy obydwie partie jeszcze istniały, zaś w całej sprawie niezwykle istotną rolę odegrał Leszek Miller, obecnie europoseł wybrany z list Koalicji Obywatelskiej. W tym samym czasie, gdy lewica zastała zasilona pieniędzmi z Moskwy, do liberałów, czyli Kongresu Liberalno-Demokratycznego, miały płynąć pieniądze z Berlina. Jednym z liderów KLD był wówczas Donald Tusk, później współzałożyciel Platformy Obywatelskiej. Niezależenie od wspomnianych wyżej pożyczek, do nowo powstałych partii: lewicowej i liberalnej miały także trafiać mafijne pieniądze”.
- czytamy w tekście Doroty Kani na łamach najnowszego numeru tygodnika „Gazeta Polska”.

W drugiej części programu „Koniec systemu” o tajemnicach III RP Dorota Kania rozmawiała z poseł PiS Joanną Lichocką.

Informacja o moskiewskiej pożyczce dostała się do opinii publicznej tylko dzięki temu, że rosyjskie gazety po próbie przewrotu Janajewa ujawniły tę informację, że Leszek Miller i jego koledzy otrzymali pożyczkę z Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. Bez tych publikacji polska opinia publiczna prawdopodobnie nic na ten temat by nie wiedziała.
- mówiła Joanna Lichocka.


 

 Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska, Telewizja Republika

 

#Koniec Systemu #Dorota Kania #III RP #Leszek Miller #opozycja #Rosja #Niemcy #pożyczka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
albicla.com@PiotrLukawski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo