Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Bodnar zawiesił znanego prokuratora. Lewandowski: zapomniał chyba o treści ustawy...

Prokurator Generalny Adama Bodnar zawiesił w piątek prokuratora PK Jakuba Romelczyka na pół roku, do 24 listopada 2024 r. - poinformowała rzecznik PG. Romelczyk pojawił się w ujawnionym wczoraj stenogramie nagrania zarejestrowanego przez ówczesnego dyrektora z Funduszu Sprawiedliwości Tomasza Mraza. Sprawa zawieszenia wzbudziła dużo emocji wśród polskich prawników. "Wydaje się jednak, że pan Prokurator Generalny Adam Bodnar bez zbadania okoliczności, odsuwa od pracy doświadczonego śledczego" - wykazał w dłuższym wpisie mec. Bartosz Lewandowski.

Adam Bodnar
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Treść zarejestrowanej rozmowy telefonicznej, w której prok. Jakub Romelczyk przesądza o sposobie zakończenia postępowania zarejestrowanego w prokuraturze przed przeprowadzeniem w tej sprawie czynności sprawdzających i podjęciem decyzji merytorycznej wskazuje na możliwość popełnienia przez niego deliktu dyscyplinarnego w postaci uchybienia godności urzędu

- zaznaczyła w komunikacie rzecznik prasowa PG prok. Anna Adamiak.

W dłuższym wpisie na Twitterze znany adwokat Bartosz Lewandowski zadał szereg pytań dotyczących sprawy i jej przebiegu. "Czy jakieś czynności zostały zrealizowane przed zawieszeniem prok. Romelczyka (Przesłuchano posła Zembaczyńskiego? Zweryfikowano w ogóle czy takie zawiadomienie było złożone? Czy wiadomo już czy była odmowa wszczęcia śledztwa?). Czy w ogóle dano możliwość ustosunkowania się do zarzutów medialnych samemu zainteresowanemu?" - pytał Lewandowski. 

Wydaje się jednak, że pan Prokurator Generalny Adam Bodnar bez zbadania tych okoliczności, odsuwa od pracy doświadczonego śledczego, którego sprawy przejmą teraz nowi prokuratorzy. Oczywiście ze szkodą dla pokrzywdzonych i podejrzanych zainteresowanych szybkim zakończeniem ich spraw

– napisał mec. Lewandowski.

Zwrócił też uwagę na to, że zgodnie z ustawą Prawo o prokuraturze Romelczyk jako kierownik jednostki miał prawo informować organy władzy publicznej (Ministerstwo Sprawiedliwości), a także nawet "inne osoby", jak brzmi zapis ustawy, o konkretnych sprawach oraz o wskazywanych przez niego "oczywistych brakach znamion przestępstwa w zawiadomieniu, które zostało złożone w podległej mu jednostce".

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

#Adam Bodnar #Bartosz Lewandowski #Jakub Romelczyk #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo