Gazeta Polska UJAWNIA: ochroniarz Jaruzelskiego „silnym człowiekiem” Tuska! Czytaj więcej!

"AfD jest niebezpiecznie antypolskie" - pisał Tyszka kilka lat temu. Dziś z nimi współpracuje! "Szokujące"

Są dumni z niemieckich żołnierzy II wojny światowej, popierają Rosję - wymieniał w 2017 r. poseł Stanisław Tyszka. Pisał o niemieckim AfD, wskazując, że to środowisko niebezpiecznie antypolskie. Dziś Tyszka... jest w jednej europejskiej frakcji z tą partią! "To jednak szokujące, że Pan Tyszka chwali się tym porozumieniem" - podkreśla Piotr Müller (PiS).

Stanisław Tyszka
fot. Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Troje europosłów Konfederacji przystąpiło w europarlamencie do jednej frakcji z politykami Alternatywy dla Niemiec (AfD). Niektórzy politycy AfD oskarżani są o prorosyjskość. Ale to nie wszystko. - Pojawiają się próby wybielania żołnierzy Wermachtu i SS. Jest to szokujące dla nas, że polscy europarlamentarzyści widzą wolę do współpracy z AfD - mówił Niezalezna.pl poseł Arkadiusz Mularczyk (PiS). 

Europoseł Stanisław Tyszka decyzję o powołaniu nowej frakcji ogłosił w mediach społecznościowych. 

- Przed chwilą powołaliśmy zupełnie nową grupę polityczną w europarlamencie: Europę Suwerennych Narodów (...) Grupa liczy na razie 25 członków, a w jej skład wchodzą poza nami europosłowie z Niemiec, Francji, Bułgarii, Węgier, Czech i Słowacji. To jest zwieńczenie ponad miesiąca trudnych negocjacji. Uznaliśmy, że aby skuteczniej walczyć o interesy Polski w PE lepiej stworzyć grupę niż pozostać niezrzeszonymi. W tej grupie wynegocjowaliśmy też najsilniejszą pozycję. Z naszymi sojusznikami będziemy przeciwstawiać się szaleńczej polityce klimatycznej UE, zagrażającej stabilności naszych państw i Europy polityce imigracyjnej, i próbom budowy europejskiego superpaństwa - napisał.

Co prawda Stanisław Tyszka napisał o europosłach z Niemiec, ale nie wskazując, że chodzi o AfD. Przed siedmioma laty poseł Tyszka nazwał tę partię "efektem błędów Angeli Merkel". I wymieniał...

Politycy AfD: a. Są dumni z niem. żołnierzy II wojny; b. Współpracują z E.Steinbach; c. Popierają w pełni Rosję. AfD jest zatem niebezpiecznie antypolskie. Ale korzystnie może wpłynąć na niem. politykę ws.: a. Polityki imigracyjnej; b. Sprzeciwu wobec euro. 

– pisał Tyszka.

Do sojuszu polityków Konfederacji z AfD odniósł się Piotr Müller - poseł PiS.

- To jednak szokujące, że Pan Tyszka chwali się tym porozumieniem. Znalazł się w towarzystwie niemieckiej AfD, której przedstawiciele podważali granicę polsko-niemiecką. Co może być bardziej niebezpieczne jak podważanie integralności terytorialnej Polski?! - podkreślił.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Stanisław Tyszka #konfederacja #AfD

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo