Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

10 mld zł na zabezpieczenie wschodniej granicy? Posłowie PiS pytają o szczegóły. Tych - brak

- Jako posłowie PiS, jako członkowie Komisji Obrony Narodowej będziemy składali wniosek o zwołanie posiedzenia tej komisji i przedstawienie szczegółowej informacji ministra obrony narodowej - zapowiedzieli posłowie PiS Jacek Ozdoba i Andrzej Śliwka po kontroli poselskiej w MON. Chodzi o założenia planu obrony i odstraszania "Tarcza Wschód".

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Premier Donald Tusk, przedstawiając założenia planu obrony i odstraszania "Tarcza Wschód", poinformował o decyzji, aby przeznaczyć 10 mld zł na zabezpieczenie wschodniej granicy Polski. "Rozpoczynamy wielki projekt budowy bezpiecznej granicy, w tym systemu fortyfikacji, a także takiego ukształtowania terenu, decyzji środowiskowych, które spowodują, że ta granica będzie nie do przejścia dla potencjalnego wroga" - mówił.

Po kontroli poselskiej poseł Śliwka poinformował w mediach społecznościowych, że - zgodnie z uzyskanymi przez polityków informacjami - MON nie zabezpieczył żadnych środków na realizację planu "Tarcza Wschód" i nie powstał żaden dokument w tej sprawie. "Te 10 mld zł ma zostać wydane w 10 lat, ale jeszcze dokładnie nie wiedzą na co" - napisał poseł.

"Chcieliśmy poznać konkretne założenia, konkretny dokument w sprawie tych 10 mld na bezpieczeństwo, to takich dokumentów nie ma"

- powiedział Śliwka na briefingu zorganizowanym po kontroli poselskiej.

W związku z tym posłowie PiS zapowiedzieli, że będą składali wniosek o zwołanie pilnego posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej i przedstawienie szczegółowej informacji ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza.

"Kwestie związane z bezpieczeństwem powinny łączyć w politycznych podziałach i taka jest filozofia funkcjonowania Prawa i Sprawiedliwości. Niestety odwrotną filozofię mieli politycy PO, ponieważ jak rząd PiS przygotowywał ustawę dotyczącą budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej w czasie ataku hybrydowego, to politycy PO głosowali przeciwko"

- wskazał Śliwka. Obaj posłowie jednak zapewnili, że będą wspierali "wszelkie dobre propozycje".

Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#"Tarcza Wschód" #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo