Tę bitwę można wreszcie wygrać

Od połowy XVIII wieku polskie elity polityczne, kulturalne i biznesowe były tworzone przez zaborców. Skutkiem tego stały się rozbiory i utrata niepodległości na ponad wiek. II Rzeczpospolita podjęła wiele działań, by zrzucić to jarzmo.

Jednak 1939 rok wszystko zmienił. Po dwudziestu latach niepodległości okupanci podjęli ogromny wysiłek, by wymordować elity związane z Polską i wprowadzić nowe, całkowicie podporządkowane Moskwie i Berlinowi. Niemcy odnieśli sukces jedynie w mordowaniu, skala współpracy z państwem Hitlera była znikoma. Inaczej stało się z Sowietami. Po wybuchu konfliktu z byłym sojusznikiem zyskali doskonałe alibi do budowania swojej formacji wśród obywateli Polski. Wreszcie w 1945 roku zawładnęli całym terenem Rzeczypospolitej. Niezwykle sprawnie pozyskiwali kolaborantów, niestety na masową skalę. Tych, którzy się przeciwstawiali, niszczyli. Upadek komunizmu był szokiem dla setek tysięcy ludzi uwikłanych we współpracę zarówno tajną, jak i jawną. Jednak szok szybko przeszedł. Układ „okrągłego stołu” zagwarantował im nie tylko nietykalność, lecz także dał możliwości funkcjonowania, których nie mieli inni obywatele. Rosja po rozpadzie ZSRS nie przestała korzystać ze swoich aktywów. Jedni bronili starych powiązań, inni z nich nawet dodatkowo korzystali, a część kolaborantów, nauczonych służby obcym mocarstwom, poszukała sobie nowych patronów. Niemniej stopień powiązań elit III RP z Kremlem był tak ogromny, że jeszcze dekadę temu staliśmy się państwem częściowo wasalnym wobec Rosji. Uzależniono nas od rosyjskich dostaw ropy i gazu, nasza dyplomacja została zmuszona do współpracy z Moskwą, wojsko rozbrojono i wycofano za linię Wisły. Jednocześnie zrobiono co można, żeby wypchnąć stąd USA. Prezydent Lech Kaczyński, który temu się przeciwstawiał, został zamordowany najprawdopodobniej na polecenie Putina, ale nie bez udziału polskich obywateli. Działania rządu Donalda Tuska nie byłyby możliwe bez wsparcia elit politycznych, medialnych, biznesowych itp. 

Kiedy w 1992 roku podjęto próbę ujawnienia posowieckiej agentury, Lech Wałęsa z Donaldem Tuskiem, postkomunistami i Unią Demokratyczną obalili pierwszy niekomunistyczny rząd Jana Olszewskiego. Rząd Olszewskiego nie miał większości, zwalczała go większość mediów, a społeczeństwo zostało zaskoczone całą sytuacją. 

Dzisiaj ci sami ludzie, te same elity dążą do obalenia rządu, który wyrywa nas z kremlowskiej zależności. Sytuacja jednak jest inna. Mamy doświadczenie, zbudowaliśmy niezależne od tych elit media, więcej ludzi orientuje się, co się dzieje. Postsowieckie elity są ciągle liczne, ale można je pokonać. 
 

 Źródło: Gazeta Polska

Tomasz Sakiewicz
Wczytuję ocenę...
Komentarze (50)
Anonim 09.06.2023 17:36
Redaktor ma rację. Szkoda słow na sowieciarzy. Przecież nawet są tacy co beda bronic aktywow z IPN i w żywy kamień zaprzeczać nawet kłamiąc, że sowieckie politruki walczyły w Powstaniu Warszawskim. Dla szmalu mali ludzie jeszcze zmaleją choć bwda sie nadymać
Anonim 09.06.2023 15:50
Jeszcze żeby niemieckie elyty nie grzebały .
wiesscar 09.06.2023 09:32
"Piątka Konfederacji: Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej - Sławomir Mentzen Kraków, 25 marca 2019" Trzeba rozbroic piatke Konfederacji. Ludzie sa dobrzy lub zli. Zycie jest szare i moga miec dobre i zle uczynki. Nie majstrujmy przy tzw. kompromisie aborcyjnym bo kobiety czuja sie ludzmi w trakcie ciazy a nie inkubatorami. Podatki - mozna upraszczac ale by panstwo polskie nie stracilo plynnosci i wyplacalnosci. UE? Pow.50% chce byc.
wiesscar 09.06.2023 15:00
PS. Biorac pod uwage ostatni atak we Francji gdzie imigrant z Syrii dzgal nozem dzieci, kobiety i starszych ludzi jako papierek lakmusowy motywacji nachodzcow do Europy prosze PiS i Konfederacje o wspolne dzialanie by blokowac pomysly UE dotyczace tzw. przymusowych relokacji tzw. gosci Merkel lub by placic haracz za ich nieprzyjmowanie.
Anonim 10.06.2023 09:52
Konfa to rasisci bo sa lewicowi zydzi i prawicowi tak jak polacy,Amerykanie,Wlosi,Hiszpanie.Won z ta ruska konfa
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo