Scholza „W pustyni i w puszczy”

Będąc w Oxfordzie, sprawdziłem w bibliotece uniwersyteckiej, w której jest wszystko, jacy są najpopularniejsi polscy autorzy. Na pierwszym miejscu był piszący po angielsku historyk Józef Garliński, na drugim Sienkiewicz, na trzecim Lem.

Gdyby o taką klasyfikację zapytać kanclerza Olafa Scholza, na pierwszym miejscu postawiłby pewnie Henryka Sienkiewicza, szczególnie eksponując „W pustyni i w puszczy”. Mam wrażenie, graniczące z pewnością, śledząc poczynania kanclerza Niemiec, iż wzorem dla niego jest Murzyn Kali, który na przykładzie krów przedstawił wykładnię, co jest dobre, a co złe. U szefa rządu w Berlinie krowy zostały zamienione przez imigrantów: jeśli Niemcy po inwazji imigrantów na Lampedusę wycofują się z „mechanizmu solidarnościowego” oraz zapowiadają zawieszenie strefy Schengen – to dobrze. Jak Polska od 2015 r. skutecznie broni się przed imigrantami – to bardzo źle!

Solidarność europejska według Scholza jest dobra, gdy trzeba przyjmować imigrantów od krajów, które prowadziły „politykę otwartych drzwi”. Ale solidarność europejska jest już zła, gdy chodzi o Nord Stream, bo tutaj Niemcy mogą robić, co chcą. Tyle że Sienkiewiczowski Kali budził sympatię, a Scholz – przeciwnie.

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Ryszard Czarnecki
Wczytuję ocenę...
Komentarze (10)
Anonim 29.09.2023 08:52
jejku,na prawdę?gdzie to się nie bywało ,nawet kabrioletem w zime
znasz bajkę o wężu? 29.09.2023 13:25
On był i ma się czym chwalić. A ty gdzie byłeś? W doopie, g..no widziałeś i zazdrościsz.
Anonim 30.09.2023 07:37
Ja też mam kabrio i jeżdżę w zimie a co nie wolno mi. Już tacy byli w PRL co wszystkich tresowali i mówili jak żyć.
Anonim 27.09.2023 20:32
A tak.. ogólnie..co z tą kasą za przejazdy? Cabrio Zimą nie swoim autem? 100 000 euro rozliczone? A tak przy okazji..podatnik w Polsce jak by wyglądał przy takim wałku? US by milczał?
Anonim 29.09.2023 08:39
Trrolku opowiedz o sw
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo