Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Owce Donalda Tuska

To nie są łatwe dni dla króla Europy. Regularnie przyłapywany jest na kłamstwach podczas swoich spotkań wyborczych, do tego zmuszany jest do odpowiadania na trudne pytania. Jego ukochana telewizja zaliczyła spektakularną „wtopę”, usiłując zohydzić Polakom postać Jana Pawła II.

Dodatkowo mesjasz totalnej opozycji wie, że na ten moment nie spełnił pokładanych w nim nadziei. PiS miał już dołować w sondażach, tymczasem umacnia swoją przewagę.

Tajemnicą poliszynela jest to, że w samej PO mówi się, iż spodziewany „efekt Tuska” przyniósł odwrotne do zakładanych efekty. Zamiast wesprzeć opozycję i „podbić” dla niej poparcie, powrót tego polityka okazał się obciążeniem, dodatkowo mobilizującym prawicowy elektorat. Coraz więcej więc oczu patrzy z nadzieją w stronę Trzaskowskiego.

Być może świadomi kłopotów swojego idola, członkowie sekty skupionej wokół niego dwoją się i troją, żeby pokazać światu, że mamy tu jednak do czynienia z prawdziwym mesjaszem. Na wyżyny lizusostwa wszedł profesor Sadurski, skądinąd jeden z najbardziej ordynarnych, prymitywnych „wielbicieli” Króla Europy, który napisał o Tusku następujące słowa: „Jeśli Polska nie wykorzysta takiej inteligencji, takiego talentu, to będzie to gorzej niż zbrodnia: to historyczny błąd. Marnotrawstwo talentu”. Pod tym tekstem, godnym propagandzisty rodem z Korei Północnej, zaczęła się prawdziwa „dyskusja”. Sekciarze rozpisywali się, jak to Tusk przewyższa Polskę, która nie zasłużyła na tak wspaniałego człowieka. Jeden z klakierów Sadurskiego skomentował to nawet słowami: „Nie pytaj się, co Tusk może zrobić dla Ciebie, tylko co Ty możesz dla Tuska”.

Ciężko taki poziom absurdu skomentować. Cóż, po raz kolejny widać, jak w praktyce wygląda „elita” skupiona wokół Tuska. Stado tępych wyznawców, padających na kolana przed przywódcą swojej sekty. Pozbawionych umiejętności krytycznego myślenia, niezdolnych do życia w demokracji, potrzebujących wodza, który poprowadzi to stado owiec. Niezdolnych nawet zauważyć, jak są śmieszni.
 

 Źródło: Gazeta Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Dawid Wildstein
Wczytuję ocenę...
Wideo