Główna bitwa

Powołanie komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów w Polsce, niezależnie, że powinna powstać wcześniej i mieć lepszą obudowę informacyjną, jest wielkim sukcesem obozu niepodległościowego.

Polskim problemem od 300 lat jest ogromny wpływ ościennych mocarstw, zwłaszcza Rosji, na kluczowe obszary funkcjonowania naszego narodu. Rosja chciała uczynić z Polski kolonię, często na spółkę z Niemcami. Do 1989 r. okupowała nasz kraj, potem zostawiła tu swoją agenturę i sieć zależności w gospodarce, polityce i mediach. Te wpływy wciąż są żywe, na pewno pozwalają na szantaż wobec tych, którzy im ulegają. Jeśli chcemy realnej i trwałej zmiany życia politycznego, trzeba je do końca przeciąć, a może to się dokonać tylko poprzez ich ujawnienie i rozliczenie w oczach opinii publicznej. To, że ruszył wściekły atak ze wszystkich stron na obóz niepodległościowy, wynika wyłącznie ze skali tych powiązań. Oczywiście, nie każdy, kto podważa sens tej komisji, miał lub ma powiązania agenturalne, ale bez wątpienia tkwi w układzie, który obawia się, że ich ujawnienie może spowodować pomniejszenie jego znaczenia. Dlatego trzeba walczyć o to do końca, bo to będzie najtrwalsza zmiana w naszym życiu publicznym.
 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Gazeta Polska Codziennie

Tomasz Sakiewicz
Wczytuję ocenę...
Komentarze (55)
ff 03.06.2023 13:16
Słowa miłe dla twardych zwolenników opcji patriotycznej. Szkoda, że tylko słowa, bo widać bardzo wyraźnie, że mamy do czynienia wyłącznie z imprezą wyborczą
DONALD Z GDAŃSKA 03.06.2023 11:28
Po owocach ich poznacie.
STUDENT 03.06.2023 10:51
..... bez wątpienia tkwi w układzie, .....Nie wiem jakie układy ma pan na myśli, ale sądzę, że z racji wieku są to inne od tych, które nas interesują i intensywnie i często praktykujemy.
Starszy profesor 04.06.2023 12:09
Mylisz się drogi Studencie. Są to układy mające znaczący wpływ również na Wasze życie i przeszłość. Kontynuują je dzieci i wnuki starszych komunistów i agentów którzy już odeszli. Ten układ sam nie przeminie.
TO MASZ co masz ? 03.06.2023 10:48
" Główna bitwa " ? Jesteśmy w Polsce w stanie jakieś wojny ? Kto z kim ? Chyba zdrowy rozsądek z pokrakami.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo