Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
,Piotr Gliński,
14.03.2014 14:40

W poszukiwaniu rasisty

Minister Bartłomiej Sienkiewicz z pomocą mikroskopu śledzi niszowe w skali kraju przejawy rasizmu i otwiera kampanię społeczno-medialną skierowaną do ofiar nietolerancji.

Minister Bartłomiej Sienkiewicz z pomocą mikroskopu śledzi niszowe w skali kraju przejawy rasizmu i otwiera kampanię społeczno-medialną skierowaną do ofiar nietolerancji. W rzeczywistości akty rasizmu nie są istotnym problemem w Polsce. Jesteśmy pod tym względem przeciętnym społeczeństwem. Wskaźniki negatywnego odnoszenia się do innych grup etnicznych w ciągu ostatnich kilkunastu lat zmniejszyły się o ok. 20 pkt. proc. Jako naród oswoiliśmy się ze zróżnicowaniem, a akty rasistowskie mają charakter incydentów. Tymczasem w Polsce pomijane są ważne problemy związane np. z przemocą w szkołach, używaniem przez uczniów narkotyków i alkoholu oraz ich ogólną demoralizacją. Dotyczą one kilkudziesięciu procent młodych ludzi. Jednak państwo realizuje projekty związane z poprawnością polityczną, a nie z racjonalnym diagnozowaniem problemów społecznych.

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane