Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Komunista Olejniczak

„Śmieć jest śmieciem, ale studium śmiecia nie jest śmieciem" – mawiał o. Józef Bocheński, badacz komunizmu. Owa mądra maksyma nie pozwala zostawić bez komentarza wybryku Wojciecha Olejniczaka z SLD, który w przedświątecznej atmosferze wypowiedział si

„Śmieć jest śmieciem, ale studium śmiecia nie jest śmieciem" – mawiał o. Józef Bocheński, badacz komunizmu. Owa mądra maksyma nie pozwala zostawić bez komentarza wybryku Wojciecha Olejniczaka z SLD, który w przedświątecznej atmosferze wypowiedział się o Smoleńsku: „Mówimy o wraku, który jest złomem. On nie jest nam potrzebny", oraz że słowami Kaczyńskiego o zamachu powinni się zająć psychiatrzy.

Olejniczak podobnego tonu długo unikał, teraz powielił retorykę Leszka Millera. Zapewne zrealizował dyrektywę partyjną: rywalizować z PO i Palikotem. Dlaczego przeszło mu to przez usta tak gładko? Bo kreowany niegdyś na przywódcę młodej lewicy syn sekretarza PZPR-u ze Skierniewic jest bolszewikiem, choć w 1989 r. miał 15 lat. Problem z komunizmem – jak pisał Józef Mackiewicz – nie polega na tym, by był on niereformowalny. Jest nieskończenie reformowalny. Ale mentalność komunistów pozostaje niezmienna. Czy w innych warunkach historycznych Olejniczak zachowa się inaczej niż Stefan Michnik? Nie wiem, ale szczerze wątpię. „Komunizm w Polsce umarł. Są tylko komuniści, czytaj: oportuniści, łgarze i karierowicze" – prorokował trafnie w latach 80. emigracyjny poeta Józef Łobodowski.

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Piotr Lisiewicz
Wczytuję ocenę...
Wideo