Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Telewizja Republika głównym medium przekazu telewizyjnego? Prof. Legutko: Inaczej nikt nam nie pomoże

- Jeżeli sami nie obronimy mediów, jeżeli nie doprowadzimy do tego, że inne media konserwatywne, rzetelne, staną się potężnymi mediami, jeżeli Telewizja Republika nie stanie się głównym medium przekazu telewizyjnego w Polsce, to nie ma co liczyć, że ktoś nam pomoże - mówił na antenie Telewizji Republika prof. Ryszard Legutko. - Bez żadnych złudzeń - dodał.

prof. Ryszard Legutko
Zrzut ekranu - Telewizja Republika

Apel o poszanowanie prawa

Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy i Europejska Federacja Dziennikarzy (EFJ, IFJ) potępiły ingerencję partii politycznych różnych opcji w działalność publicznych mediów w Polsce. Wezwały decydentów politycznych do zapewnienia pluralizmu poglądów i powstrzymania się od bezpośredniej ingerencji w Telewizji Polskiej oraz do poszanowania prawa.

Na swojej stronie Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy przypomina, że politycy PiS protestują w siedzibie "odebranej im TVP". Zaznacza też, "przez lata doroczne raporty Media Pluralism Monitor (MPM) krytykowały brak politycznej niezależności polskiego nadawcy publicznego".

Jak powiedział sekretarz generalny IFJ Anthony Bellanger, w polskich mediach publicznych niezbędne są zmiany, ale nowy rząd nie powinien powtarzać dawnych błędów. "Te reformy muszą być przeprowadzane z poszanowaniem prawa i niezależności dziennikarskiej"

Sekretarz generalny EFJ Ricardo Gutierrez zaapelował do polskich polityków, by nie utrudniali pracy dziennikarzom TVP, "którzy nie są odpowiedzialni za ekscesy ich menedżerów".

Telewizja Republika głównym medium 

Pytany na antenie Telewizji Republika o to, co z powyższym apelem zrobi Donald Tusk prof. Ryszard Legutko nie miał wątpliwości: "Zignoruje". 

- Słowo "pluralizm" w wydaniu europejskim nic nie znaczy. Słowo "pluralizm" oznacza tyle, że wszyscy mają mówić to samo. Więc gdyby Donald Tusk zachował się trochę spokojniej, gdyby nie wypuścił tego swojego pułkownika, żeby pohasał i robił takie okropne rzeczy, to w ogóle żadnej sprawy by nie było. Jakby to rozłożyli na miesiąc, dwa. Oczywiście wszystkie takie apele, jeśli się pokazują, to trzeba z nich korzystać, ale proszę zwrócić uwagę, że oni mówią o pluralizmie, ale jednocześnie potępiają telewizję, która była wcześniej, za czasów rządu PiS. A to było jedyne wielkie medium publiczne krytyczne wobec Donalda Tuska, głównego nurtu i także wobec KE, instytucji europejskiej

- mówił.

Jak dodał: "takiego pluralizmu oni nigdy nie zaakceptują".

- Nie trzeba tutaj mieć żadnych złudzeń. Jeżeli sami nie wywalczymy tej pozycji, jeżeli nie obronimy mediów, jeżeli nie doprowadzimy do tego, że inne media konserwatywne, rzetelne, staną się potężnymi mediami, jeżeli Telewizja Republika nie stanie się głównym medium przekazu telewizyjnego w Polsce, to nie ma co liczyć, że ktoś nam pomoże. Bez żadnych złudzeń

- zaznaczył.

Oglądaj Telewizję Republika!

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska #Telewizja Republika #Ryszard Legutko

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wideo