Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Legia Warszawa odpadła z piłkarskiej Ligi Konferencji po porażce z Molde FK 0:3 • • •

„Czy TVN kłamie?”. Głosowanie TV Republika dobiegło końca. Oto wyniki

"Czy Twoim zdaniem TVN kłamie?" - takie pytanie zadano na profilu Telewizji Republika na YouTube. Są już wyniki. Aż 90% internautów udzieliło odpowiedzi twierdzącej.

Zdjęcie ilustracyjne
Zbyszek Kaczmarek

Pytanie, jakie zadano w dzisiejszej sondzie Telewizji Republika na YouTube, brzmiało: "Czy Twoim zdaniem TVN kłamie?". Głosowanie trwało ponad 5 godzin. Internauci oddali przeszło 7 tysięcy głosów. Wyniki głosowania były następujące: 

  • Odpowiedzi "tak" udzieliło 90% głosujących.
  • Przeciwnego zdania było zaledwie 10% głosujących. 

Sondę zorganizowano w związku z pozwem, jaki TVN wytoczył spółce Słowo Niezależne, czyli wydawcy portalu Niezalezna.pl, i redaktorowi naczelnemu Grzegorzowi Wierzchołowskiemu za zacytowanie słów Tomasza Sakiewicza w TVP Info.

Chodzi m.in. o słowa: "Kłamią w żywe oczy. [...] TVN powiedział, że wykluczono eksplozje, zamach. [...] TVN podaje informacje, które chronią Putina ws. katastrofy smoleńskiej. Pomaga ukryć prawdę o Smoleńsku od samego początku".

Stacja domaga się 100 tys. zł na Fundację TVN oraz nakazanie zaniechania rozpowszechniania, w jakikolwiek sposób i w jakiejkolwiek formie, informacji, że "TVN kłamie", "TVN podaje informacje, które chronią Putina", "TVN ukrywa prawdę o katastrofie smoleńskiej", "publikacje TVN są zmanipulowane" - na okres jednego roku. 

Przez wielu komentatorów, takie żądanie uznawane jest za kuriozalne. - „Skandaliczny pozew”, przejaw „niedozwolonej cenzury prewencyjnej i zamykania ust”, „zastraszenie dziennikarzy”, „żałosne i wyjątkowo smutne działania” z hipokryzją w tle – tymi słowami komentuje żądania TVN dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (CMWP SDP) Jolanta Hajdasz.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#TVN #TVN cenzuruje

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo