Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

„Koniec tuskowego dyktatu medialnego!”. Czołowi politycy wspierają Republikę w procesie uzyskania koncesji!

Dziś rano wniosek do KRRiT o przyznanie koncesji Telewizji Republika został oficjalnie złożony. Prezes TV Republika - Tomasz Sakiewicz - zaapelował o wsparcie stacji. Są już pierwsze odpowiedzi ze strony polityków Prawa i Sprawiedliwości - m.in. Jacka Saryusza-Wolskiego Dominika Tarczyńskiego oraz Joachima Brudzińskiego.

Telewizja Republika
fot. Bartosz Kalich//@JSaryuszWolski//@D_Tarczynski - Gazeta Polska//twitter.com

Dziś rano Telewizja Republika wystąpiła o przyznanie koncesji poprzez złożenie wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Stacja od miesięcy stara się o wejście na multipleks ogólnopolski.

W rozmowie z portalem Niezalezna.pl, Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny stacji zaapelował do widzów oraz czytelników o wsparcie tejże inicjatywy.

"Zwracajmy się do osób odpowiedzialnych w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji za przyznanie koncesji, z poparciem dla tej inicjatywy, jako wielkim wsparciem dla wolności słowa. Wniosek został dziś oficjalnie o godz. 10 złożony"

– przekazał.

"Koniec tuskowego dyktatu medialnego!"

Wieści o staraniach TV Republika, co do uzyskania koncesji roznoszą się niesamowicie szybko - a to za sprawą zarówno naszych czytelników, jak i widzów stacji.

Na Twitterze pojawiły się pierwsze słowa wsparcia ze strony polityków PiS. 

"Koncesja nie tylko należy się tej stacji, która stanowi główną alternatywę programową wobec quasi-monopolu medialnego obozu rządzącegom ale wynika wprost z wymogu pluralizmu medialnego który jest standardem demokratycznym w UE"

– napisał Jacek Saryusz-Wolski.

Dominik Tarczyński opublikował zaś wpis o treści: "Koniec tuskowego dyktatu medialnego! Wielkie gratulacje za walkę o wolność!"

"Gratulacje !!!! Olbrzymia część Polaków, dla który prawda i przyzwoitość w mediach ma znaczenie jest z Wami całym sercem!"

– brzmi z kolei treść wpisu Joachima Brudzińskiego.l


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#Telewizja Republika #Polska #media #PiS #polityka #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo