Gazeta Polska UJAWNIA: ochroniarz Jaruzelskiego „silnym człowiekiem” Tuska! Czytaj więcej!

Republika otrzyma koncesję? Bocheński: Po gigantycznych przyrostach widowni, tak wskazywałaby logika rynku

Widownia Telewizji Republika w ostatnich miesiącach rośnie nieprawdopodobnie, porównując ze wszystkimi stacjami telewizyjnymi w Polsce, co pokazuje, że zainteresowanie Polaków treścią stacji jest gigantyczne - oznajmił na antenie stacji Strefy Wolnego Słowa polityk PiS Tobiasz Bocheński. Jego zdaniem, ważne jest, aby "każdy pogląd społeczny miał swoją reprezentację w mediach".

Tobiasz Bocheński
screen - Telewizja Republika

W piątek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji został złożony wniosek o przyznanie koncesji Telewizji Republika. O wejście na multipleks ogólnopolski stacja stara się od kilku miesięcy. Ruch ten spotkał się z szerokim poparciem zarówno ze strony widzów Republiki, jak i czołowych polityków.

Na antenie stacji sprawę skomentował kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego Tobiasz Bocheński. Polityk wskazał, dlaczego Republika powinna koncesję otrzymać.

"(Telewizja Republika - przyp. red.) jest telewizją funkcjonującą już od wielu lat na rynku, mającą renomę i swoją wierną widownię. Po drugie, widownia w ostatnich miesiącach rośnie nieprawdopodobnie, porównując ze wszystkimi stacjami telewizyjnymi w Polsce, to są przyrosty po 2000 procent, jak widzimy w różnych statystykach, co pokazuje, że zainteresowanie Polaków treścią, która jest dostępna na antenie Telewizji Republika, jest gigantyczna, zatem powinno się ją rozszerzyć, tak wskazywałaby logika rynku

– powiedział.

Bocheński oznajmił także, że stacja Strefy Wolnego Słowa reprezentuje widzą - w dużej mierze - o poglądach, które nie są reprezentowane w mediach mainstreamowych. 

"Pluralizm rynku medialnego powinien opierać się na tym, że każda wrażliwość, każdy pogląd społeczny, polityczny miał swoją reprezentację w mediach"

– zaznaczył.

Przypomnijmy, że mogą państwo wesprzeć Telewizję Republika w walce o koncesję, wysyłając petycję do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Szczegóły o tym dostępne są poniższym tekście.

 


 Źródło: niezalezna.pl

 

#koncesja #republika

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo