Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Ohydne „żarty“ z bł. ks. Jerzego Popiełuszko. Mocna reakcja przewodniczącego „Solidarności“

Dysponując choćby powierzchowną zdolnością do ludzkich odruchów, trudno zrozumieć, jak można z postaci męczennika, który oddał życie nie tylko za Wiarę, ale również za Niepodległość i Wolność, szydzić tak, jak zrobili to dziennikarze Radia Zet - stwierdza przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Piotr Duda wydał oświadczenie dotyczące sytuacji, która miała miejsce w trakcie audycji "Daj Suchara". Podkreślił w nim, że "gdyby nie ludzie tacy jak bł. ks. Jerzy Popiełuszko, osoby takie jak wyżej wymienieni, nawet jeśli pracowałyby w mediach, zastanawiałyby się zapewne czy wolno im użyć w tekście, czy w audycji nazwiska „Jaruzelski”, żeby nie skończyć na dnie Wisły".

Piotr Duda
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Omawianą audycję w ostatnim czasie przypomnieli internauci. - Jak nazywa się łóżko popa? - zapytała podczas niej Agnieszka Kołodziejska siedzącego naprzeciwko Roberta Karpowicza. Ten nie mógł zgadnąć. - Popiełóżko - oznajmiła Kołodziejska po czym oboje zaczęli się śmiać.

W oświadczeniu Duda oznajmił, że gdyby bł. ks. Popiełuszko żył, kończyłby w ty roku 77 lat i "byłby zapewne jednym z największych autorytetów moralnych współczesnej Polski". - Jednak komunistyczni mordercy zdecydowali inaczej. Po propagandowym wstępie Jerzego Urbana, pod pseudonimem „Jan Rem”, w którym „goebbels stanu wojennego” nazywał Msze za Ojczyznę „seansami nienawiści”, ks. Jerzy Popiełuszko został przez oprawców SB porwany i zamordowany. Zanim wrzucono go związanego do Wisły, był bestialsko torturowany - zaznaczył.

"Ich (dziennikarzy Radia Zet) wybryk wpisuje się niestety w szerszą grozę czasów, w których żyjemy. Czasów, w których rządzący zapowiadają przywrócenie wysokich emerytur funkcjonariuszom byłego aparatu bezpieczeństwa PRL. Czasów, w których kastruje się polską pamięć zbiorową poprzez likwidację archiwów i groźbę likwidacji Instytutu Pamięci Narodowej. Czasów, w których Jerzy Urban stał się dla wielu „sympatycznym, dowcipnym starszym panem”, a wręcz „autorytetem”. I czasów, w których elity medialne, uznały za stosowne przyjąć za przedmiot szyderstw wszelkie drogie Polakom symbole"

– podkreślił Duda.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" oświadczył: "nie ma naszej zgody na tego typu „żarty” wykraczające poza najbardziej liberalnie nakreślone granice człowieczeństwa". Barbarzyńskie "wybryki" ujawniające rzeczywistą naturę "uśmiechniętych elit". I dlatego żądamy przeprosin na antenie Radia Zet oraz wyciągnięcia z tej sytuacji wniosków na przyszłość".


 Źródło: niezalezna.pl

 

#media #Solidarność #Piotr Duda

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo