Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Morawiecki: Dziękuję TV Republika, że jest tym medium, które pluralizuje dyskusję publiczną

- Dzisiaj ogromna większość mediów jest w rękach liberałów, lewicowców i oni podsycają atak na nas. Przy tej okazji bardzo dziękuję TV Republika, że jest tym medium, które pluralizuje dyskusję społeczną, publiczną. Dziękuję, że jesteście na posterunku - mówił dziś w programie Tomasza Sakiewicza "Polityczna kawa" premier rządu Zjednoczonej Prawicy, Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki
screenshot - x.com

Morawiecki zwrócił uwagę na polaryzację społeczną w naszym kraju i nawiązał do mordu politycznego, którego ofiarą padł działacz PiS z Łodzi, Marek Rosiak.

- Dzisiaj ogromna większość mediów jest w rękach liberałów, lewicowców i oni podsycają atak na nas. Przy tej okazji bardzo dziękuję TV Republika, że jest tym medium, które pluralizuje dyskusję społeczną, publiczną. Dziękuję, że jesteście na posterunku

– powiedział były szef rządu.

W dalszej części programu podziękował twórcom TV Republika za "wspaniałe dzieło".

Tomasz Sakiewicz wyraził nadzieję, że "głosy poparcia, które przetaczają się przez Polskę, w tym pana prezydenta, spowoduje, że KRRiT nie da się zastraszyć tym, którzy chcą ją stawiać przed Trybunałem Stanu".

Telewizja Republika wystąpiła o przyznanie koncesji poprzez złożenie wniosku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Stacja od miesięcy stara się o wejście na multipleks ogólnopolski. 

Wejście TV Republika na multipleks popierają czołowi politycy w Polsce, w tym prezydent RP, Andrzej Duda.

- Istnienie takich mediów jak Telewizja Republika, jak media konserwatywne, jest niezwykle ważny nie tylko dla polskiej demokracji, ale jest niezwykle ważne także i dla polskiego bezpieczeństwa - powiedział prezydent Duda.

 Źródło: TV Republika, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo