Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Grupowe zwolnienia w Wirtualnej Polsce. Pracę straciło 120 osób

Zwolnienia grupowe dotknęły także branżę medialną. Z powodu m.in. "braku realizacji celów biznesowych" pracę w spółce Wirtualna Polska Media straciło ok. 120 osób. Niektóre zespoły pożegnały większość dotychczasowych pracowników.

Media
Engin_Akyurt - pixabay.com

Od początku roku wiele firm w Polsce zapowiedziało ograniczenie lub zamknięcie produkcji oraz zwolnienia grupowe. Problem nie dotyczy jedynie przemysłu, a falą zwolnień dotknięte są różne branże. W tym także media. 

Branżowy portal wirtualnemedia.pl poinformował, że zwolnienia grupowe nastąpiły w Wirtualnej Polsce i pracę straciło ok. 10 proc. zespołu. Cięcia nastąpiły w redakcji wiadomości, serwisie motoryzacyjnym, kulturalnym oraz rozrywkowym. - "Są zespoły, z którymi żegna się nawet większość pracowników" - podaje portal, zaznaczając, że z pracą w WP pożegnali się rozpoznawalni dziennikarze tacy jak Żaneta Gotowalska-Wróblewska czy Łukasz Maziewski. Łącznie - w spółce Wirtualna Polska Media zwolnionych zostało 120 osób, a dla części z nich - taka decyzja miała być zaskoczeniem.

Kierownictwo WP Media przekonuje, że to element "długoterminowej wizji rozwoju", której celem jest "zwiększenie efektywności" i "dostosowanie się do otoczenia rynkowego". Decyzja o zwolnieniach zapadła z powodu "braku realizacji celów biznesowych" oraz "rosnącej dominacji globalnych platform technologicznych".

 

 Źródło: wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

dm
Wczytuję ocenę...
Wideo