"Wybory prezydenckie są dla nich ostatnią szansą". Prezes PiS o działaniach opozycji

W wywiadzie dla "Gazety Polskiej Jarosław Kaczyński ocenia obecną postawę opozycji parlamentarnej i jej działania w związku z wyborami prezydenckimi. - Dla większości opozycji demokracja oznacza ich rządy. A jak decyzją wyborców tracą władzę, to nie ma demokracji. Wybory prezydenckie są bowiem dla tej ekipy ostatnią szansą na odzyskanie choćby części wpływów - mówi prezes PiS w rozmowie z Katarzyną Gójską i Tomaszem Sakiewiczem.

Jarosław Kaczyński
fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Prezes Prawa i Sprawiedliwości ocenił w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska" postawę opozycji w kontekście wyborów prezydenckich. 

- Nawet gdybyśmy nie mieli problemów z COVID-19, to i tak jakoś starano by się destabilizować sytuację polityczną. Świadczy o tym choćby język, którym posługuje się opozycja. Język odwracania prawidłowego znaczenia pojęć. Nazywanie wszystkiego, co robimy łamaniem konstytucji, choć faktycznie jest dokładnie odwrotnie

- powiedział Jarosław Kaczyński.

- Ale dlaczego tak działają? Bo dla większości opozycji demokracja oznacza ich rządy. A jak decyzją wyborców tracą władzę, to nie ma demokracji. Wybory prezydenckie są bowiem dla tej ekipy ostatnią szansą na odzyskanie choćby części wpływów. Przez 3 lata nie będzie przecież żadnych wyborów. I w mojej opinii oni w pewnym momencie uwierzyli, że wygraną w wyścigu prezydenckim mają już w zasadzie w kieszeni. Pojawiły się uprawdopodobniające to sondaże. Ale proszę mnie nie pytać co stało za tym, że liderzy PO uwierzyli w możliwość zdobycia prezydentury przez panią Kidawę - Błońską

- dodał szef PiS.

Obszerny wywiad z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim, ukaże się w najbliższym numerze "Gazety Polskiej, w środę, 13 maja.

 Źródło: Gazeta Polska

 

#Jarosław Kaczyński #opozycja #Gazeta Polska

Katarzyna Gójska,Tomasz Sakiewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo