Jubileusz "Gazety Polskiej Codziennie". Michał Rachoń i Sławomir Cenckiewicz z Nagrodą Wolności Słowa! [WIDEO]

Pierwszy numer "Gazety Polskiej Codziennie" ukazał się 9 września - już 12 lat temu. Z tej okazji w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono Nagrodę Wolności Słowa "Gazety Polskiej Codziennie". Otrzymali ją autorzy serialu "Reset": Michał Rachoń i Sławomir Cenckiewicz.

Michał Rachoń i Sławomir Cenckiewicz na gali "GPC"
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Nagroda Wolności Słowa podczas gali "Gazety Polskiej Codziennie" trafiła do autorów serialu "Reset": Michała Rachonia i prof. Sławomira Cenckiewicza. Ich ciężka praca została nagrodzona wielkimi brawami przez uczestników gali. 

Dziennikarstwo ma w sobie coś z rycerza. Ten jeden element z rycerstwa, czyli odwaga, został podarowany temu zawodowi. Dziennikarz ma prawo się pomylić, ma prawo nie mieć racji, ale nie ma prawa nie być odważnym. Mamy tu do czynienia z takimi, którzy nie boją się prawdy. Sławomir Cenckiewicz i Michał Rachoń poświęcili bardzo wiele, by to, co miało być przed nami skrywane, było jawne

– powiedział w laudacji redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie".

Jak dodał, "Reset" to nie tylko dokument, a coś co zmienia świadomość, wiedzę i pokazuje, jakie jest prawdziwe oblicze III RP. - "Reset" jest kamieniem milowym w ujawnieniu prawdy o III RP - dodał Sakiewicz.

Michał Rachoń i prof. Sławomir Cenckiewicz odebrali statuetki i wygłosili kilka słów do publiczności.

- Zrobiliśmy ten serial z miłości dla prawdy, ale nie zrobiliśmy go sami. Nawet nie we dwóch, ale w całym zespole - powiedział Cenckiewicz, który zabrał głos jako pierwszy. Po chwili, przy burzy braw, na scenę wszedł cały zespół "Resetu". 

"Ta historia zaczęła się w ten sposób, że dziennikarz w swojej pracy musi szukać nie tylko inspiracji, ale i opinii ekspertów, a Sławomir Cenckiewicz jest wybitnym ekspertem" - dodał Rachoń. Jak powiedział, pierwotnie pomysł na "Reset" był pomysłem na film, ale zmienił się na nowoczesną formułę serialową, do czego zainspirował autorów prezes TVP Mateusz Matyszkowicz.

- To, co udało nam się zrobić, to w tym projekcie połączyć narzędzia pracy naukowej - wskazał Michał Rachoń, dodając, że gigantyczna praca analityczna wymaga ogromnego nakładu sił. Podziękował rodzicom, a także małżonce i dzieciom za wsparcie. 

Sponsorzy i partnerzy gali "GPC"mat. pras. / Niezalezna.pl

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Nagroda Wolności Słowa #Michał Rachoń #Sławomir Cenckiewicz

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (24)
Anonim 21.09.2023 10:33
Moim największym mażeniem jest spotkać tego chłystka kolodziejczaka .
Anonim 20.09.2023 22:13
Może wyborcy zobaczą pewien ciąg zdarzeń, decyzji i do czego one prowadziły. A prowadziły nas do zguby. I dalej chcą prowadzić! Oby Polacy okazali się tym razem mądrzy przed szkodą. Ukłony dla Pana Rachonia i Cenckiewicza.
Anonim 20.09.2023 20:40
Odwaga wielka, ale lepiej dajcie obu panom ochronę.
Anonim 20.09.2023 21:39
Wielkie to tam są brzuchy spaślaków za nasze podatki.
Anonim 20.09.2023 22:16
Anonimie, to są ludzie pracujący. Więc nie za twoje podatki. Oni też pracują. Tvn ci zrobiła wodę z mózgu. A swoją drogą nieładnie prześladować puszystych. Mnie się oni podobają.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo