Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Była tragedia, jest groteska. Tomasz Sakiewicz w "Gazecie Polskiej Codziennie": Wolność nadejdzie

Pamiętam Boże Narodzenie w stanie wojennym. Przerażenie, kolejki, wielu ludzi wątpiących w to, czy wrócą wolność i nadzieja, które dały nam Solidarność. Wyłączono wtedy wiele mediów, również oficjalnych. Aresztowano ludzi, prześladowano dziennikarzy, robiono komisje weryfikacyjne i zaszczuwano tych, którzy się nie podobali PRL-owskiej władzy. Dzisiejsze warunki nie są takie same jak tamte, ale pewien zapach totalitaryzmu po ostatnich działaniach ekipy Donalda Tuska zaczął powiewać - pisze Tomasz Sakiewicz w "Gazecie Polskiej Codziennie".

TVP
Filip Błażejowski - Gazeta Polska

Minęło osiem lat, nim wszyscy się zorientowali, że komuna nie da rady. Dzisiejsza komuna z kolei to popłuczyny po tamtym reżimie, momentami groteskowe.

O ile wystąpienia dziennikarzy w mundurach w stanie wojennym wyglądały dość groźnie, o tyle politruk kierujący „Wiadomościami” TVP to zupełny kabaret. Nawet prorządowe media nie szczędziły mu krytyki. Ich siła wynika wyłącznie z determinacji ludzi, którzy boją się własnej przeszłości. Następuje próba kneblowania ust tym, którzy o tym przypominają. To się nie uda. Wolność jest silniejsza od groteskowych reżimów.

Miejmy nadzieję, a wkrótce ta groteska przeminie. 

 Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

 

#bezprawie Tuska #media #Gazeta Polska Codziennie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Tomasz Sakiewicz
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo