Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Media

Wreszcie doczekaliśmy się rzetelnych "Wiadomości". Zero partyjnej agitacji

Bez Kraśki i innych dziennikarzy, za to z nową szefową Marzeną Paczuską. "Wiadomości" TVP wreszcie da się oglądać.

Autor: wg

Bez Kraśki i innych dziennikarzy, za to z nową szefową Marzeną Paczuską. "Wiadomości" TVP wreszcie da się oglądać. Nie było natrętnej indoktrynacji, złośliwych komentarzy i cenzurowania ważnych informacji. Oby tak dalej!

Zastąpienie Piotra Kraśki Marzeną Paczuską na stanowisku szefa telewizyjnych "Wiadomości" okazało się dobrym posunięciem. Wreszcie w całym programie nie znalazł się ani jeden partyjny, agitacyjny materiał, choć poruszano sporo politycznych tematów.

"Wiadomości" rozpoczęły się od omówienia spotkania Beaty Szydło z opozycją; przedstawiono w nim wypowiedzi polityków różnych opcji. Potem mówiono o dyskusji na temat objęcia Polski nadzorem unijnym - i tu także było merytorycznie, bez rytualnych ataków na "antydemokratyczny" PiS.

Następnie poruszono temat sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego, dzielącego polityczną Polskę od wielu tygodni. Materiał w "Wiadomościach" był jednak czysto informacyjny. Powiadomiono też widzów dość szeroko o inwigilacji dziennikarzy po wybuchu afery podsłuchowej, czego zapewne zabrakłoby, gdyby program przygotowywała poprzednia ekipa.

Słowem: oby tak dalej!

Autor: wg

Źródło: niezalezna.pl