Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą? Praktyczne wskazówki

Prostowanie włosów to jeden z najpopularniejszych sposobów na ich stylizację, ale warto wiedzieć, jak robić to bezpiecznie. Codzienne używanie prostownicy może negatywnie wpływać na kondycję włosów, szczególnie jeśli nie stosujemy odpowiednich środków ochronnych. Warto znać kilka kluczowych zasad, które pomogą zminimalizować szkody i utrzymać zdrowe, lśniące pasma. Dowiedz się, jak skutecznie chronić włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury i cieszyć się piękną fryzurą każdego dnia.

Jak zadbać o kręcone włosy?
Tim Mossholder - pexels.com

Ochrona włosów przed wysoką temperaturą

Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą? Na sam początek warto zrozumieć problem. Codzienne zabiegi takie jak mycie, suszenie, prostowanie oraz stylizacja mogą osłabić, a nawet zniszczyć włosy. Wysoka temperatura pozwala na szybkie suszenie i stylizację, ale prowadzi do wysuszenia, łamania się i rozdwajania pasm. Używanie suszarki czy lokówki powoduje szybką utratę wody we włosach, uszkadzając ich zewnętrzne warstwy. W wyniku tego włosy stają się bardziej podatne na szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, mróz i wiatr. Aby chronić włosy przed wysoką temperaturą, warto stosować sprawdzone metody i produkty, które pomogą zachować ich zdrowie i piękno. Dzięki nim możesz bez obaw korzystać z suszarki czy prostownicy, ciesząc się jednocześnie zdrowymi i lśniącymi włosami.

Kosmetyki termoochronne – produkty do ochrony włosów 

Jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony włosów przed wysoką temperaturą są kosmetyki termoochronne dostępne w różnych formach, takich jak spraye, mleczka, mgiełki czy pianki, a także naturalne olejki. 

Kosmetyki termoochronne

Kosmetyki te tworzą barierę między włosem a źródłem ciepła, na przykład prostownicą czy lokówką. Zawierają składniki, które ułatwiają urządzeniom przesuwanie się po włosach, a często bazują na alkoholu, co przyspiesza ich parowanie. W przypadku stosowania kosmetyków na bazie wody, należy odczekać, aż włosy całkowicie wyschną przed rozpoczęciem stylizacji.

Olejki naturalne

Olejki, takie jak olejek arganowy, również skutecznie chronią włosy przed wysoką temperaturą, tworząc ochronny film na ich powierzchni. Dodatkowo zabezpieczają włosy przed wiatrem, mrozem oraz promieniowaniem UV. Regularne stosowanie olejku poprawia wygląd włosów, sprawiając, że stają się błyszczące, nie puszą się i nie elektryzują.

Korzystanie z tych produktów może znacznie zmniejszyć ryzyko uszkodzeń włosów spowodowanych wysoką temperaturą, a jednocześnie zachować ich zdrowy i lśniący wygląd.

Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą prostownicy – domowe sposoby

Nie zawsze mamy pod ręką profesjonalne kosmetyki termoochronne, ale istnieją domowe sposoby na ochronę włosów przed wysoką temperaturą prostownicy. Można na przykład przygotować roztwór wody i gliceryny w proporcji 1:1. Taki roztwór, rozprowadzony na włosach, pomaga utrzymać ich nawilżenie i chroni przed nadmiernym wysuszeniem. Innym skutecznym środkiem jest czysty żel aloesowy, który ma właściwości nawilżające i ochronne, minimalizując szkodliwe działanie wysokiej temperatury.

Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz bardziej zaawansowanej pomocy, warto skonsultować się z trychologiem, który doradzi odpowiednie produkty i sposoby pielęgnacji.

Ochrona włosów przed wysoką temperaturą - wybór odpowiednich urządzeń

Ochrona włosów przed wysoką temperaturą zaczyna się od wyboru odpowiednich urządzeń do stylizacji. Suszarki, prostownice i lokówki, które wykorzystujemy na co dzień, powinny być wyposażone w technologie minimalizujące uszkodzenia włosów.

Suszarki do włosów

Wybierając suszarkę, zwróć uwagę na modele z funkcją jonizacji, które pomagają zmniejszyć elektryzowanie się włosów, oraz z regulacją temperatury i prędkości nawiewu. Chłodny nawiew jest idealny do utrwalenia fryzury bez dodatkowego uszkadzania włosów.

Prostownice do włosów

Prostownice z ceramicznymi lub tytanowymi płytkami są łagodniejsze dla włosów niż te z metalowymi elementami. Warto też zainwestować w prostownicę z regulacją temperatury, aby dostosować ciepło do rodzaju włosów – cienkie włosy wymagają niższych temperatur niż grube.

Lokówki do włosów

Podobnie jak prostownice, lokówki z ceramiczną lub turmalinową powłoką są mniej szkodliwe dla włosów. Modele z funkcją regulacji temperatury pozwalają na bezpieczniejszą stylizację, minimalizując ryzyko przegrzania i uszkodzenia włosów.

Wybór odpowiednich urządzeń do stylizacji włosów oraz stosowanie sprawdzonych technik ochrony pomoże Ci cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami, nawet przy codziennym korzystaniu z wysokich temperatur.

Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą? Praktyczne wskazówki 

  • Nigdy nie używaj urządzeń na mokre włosy - zawsze upewnij się, że włosy są suche przed prostowaniem czy kręceniem.
  • Stosuj kosmetyki termoochronne - aplikuj je na włosy przed użyciem suszarki, prostownicy lub lokówki, aby zapewnić dodatkową warstwę ochronną.
  • Utrzymuj urządzenia w czystości - regularne czyszczenie płytek prostownic i lokówek zapobiega gromadzeniu się osadów, które mogą niszczyć włosy.
  • Prostuj włosów z umiarem - staraj się nie prostować włosów codziennie. Ograniczenie tej czynności do kilku razy w tygodniu pozwala włosom się zregenerować i zmniejsza ryzyko ich uszkodzenia.
  • Zachowaj odpowiednią pielęgnację - regularne stosowanie odżywek i masek nawilżających pomoże utrzymać włosy w dobrej kondycji, nawet przy częstym używaniu prostownicy.
     

 Źródło: philips.pl, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Natalia Wasilewska
Wczytuję ocenę...
Wideo