Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Dieta selfie - czym jest i dlaczego jest tak popularna?

Dieta selfie – brzmi co najmniej dziwacznie, prawda? O ile trend ostatnich lat lawinowo zdobywał zainteresowanie całej masy internautów, o tyle nie ma zbyt wiele wspólnego z konkretnymi wytycznymi żywienia. Dieta selfie to koncepcja cyklicznych zdjęć, które z miesiąca na miesiąć coraz bardziej będą motywować do zrzucania kolejnych kilogramów. Czy zdjęcia selfie pomogą w walce z otyłością?

zdjęcie ilustracyjne/pexels.com/Nicole Michalou

Dieta selfie – dieta cud?

Każdy, kto podejmował próby zrzucenia kilogramów wie, jak trudno o konsekwencję i same efekty. Powstała już cała masa jadłospisów - dedykowanych konkretnym trybom życia, ogólnej aktywności fizycznej czy umiejętnościom kulinarnym. Niezależnie od wariantu, nie ma słowa o wsparciu psychicznym. Przełom może przynieść dieta selfie. Za jej efektywnością przemawia wiele udanych terapii.

Na czym polega dieta selfie?

Chodzi o regularne dokumentowanie zmian zachodzących w ciele. Jak zrobić to najprościej? Oczywiście! Wystarczy chwycić smartfon i wykonać zdjęcie typu selfie. Niektórzy – oczekując wsparcia od kręgu rodziny i znajomych – publikują postępy w mediach społecznościowych. Jeśli nie masz wystarczająco dużo pewności siebie, takie fotografie mogą trafiać wyłącznie „do szuflady”. Nikt nie musi ich oglądać. Oprócz ciebie.

Jeśli zdecydujesz się podzielić swoją walką o lepszą sylwetkę w mediach społecznościowych, możesz liczyć na wsparcie. To wyjątkowo silny kopniak motywacyjny, który niewątpliwie podniesie szanse na powodzenie diety. Samo pokazywanie postępów swojej ciężkiej pracy wykształci też pewność siebie. A to – niezależnie od fizycznej tężyzny – wyjątkowo przydatna cecha charakteru.

Jak prowadzić dietę selfie?

Możesz spróbować prowadzić coś na wzór internetowego dziennika. Oczywiście na samym cyklicznym publikowaniu swoich zdjęć w sieci nie możesz poprzestać.

Dieta selfie będzie skuteczna kiedy zdjęcia będą szły w parze ze zdrową dietą i ciężką pracą. To drugie jest kluczowe, bo utrzymanie zmniejszonej podaży energetycznej ma głębszy sens, gdy jednocześnie wprowadza się aktywność fizyczną. To droga do pozbycia się tłuszczu i budowy masy mięśniowej. Trzymając się tych wytycznych, zyskasz więcej siły, atrakcyjne ciało i pewność siebie. Właśnie to określane jest esencją diety selfie.

Przygotuj się do diety selfie

Nie jest łatwo otworzyć się przed całą masą internautów – miej świadomość, że może to być duże obciążenie dla psychiki. Internet to zarówno świetne źródło motywacji, ale też arena ciągłych ataków i hejtu. Pamiętaj, że możesz wybrać docelową grupę wsparcia. Fotografie mogą być widoczne jedynie dla najbliższych i zaufanych osób. To dalej pozwoli na realizację diety selfie.

Pamiętaj! Dieta selfie da najlepsze rezultaty wtedy, gdy skupisz się na sobie i swoich działaniach, pamiętając o tym, że zrzucenie kilogramów ma pomóc w zachowaniu zdrowia, polepszyć kondycję fizyczną i wpłynąć na poczucie własnej wartości. Niech atencja w internecie nie stanie się celem samym w sobie.

Praktyczna porada do diety selfie: Wybierz konkretne miejsce, ubranie i kadr zdjęcia. Niech każde zdjęcie będzie łudząco podobne do poprzedniego, a jedyną różnicą niech będą kolejne zrzucone kilogramy. To maksymalnie uwidoczni pozytywne zmiany w naszym ciele, uwiarygodni też postęp innym internautom.

Zapamiętaj: nie wierz bezrefleksyjnie każdej napotkanej diecie w sieci. Nie każda będzie zdrowa i odpowiednia do naszego stylu życia. Przed przystąpieniem do diety, skonsultuj się z lekarzem. Proces zrzucania kilogramów nie powinien być podyktowany ostatnimi trendami. Odchudzanie to poważny proces - powinien być przeprowadzany pod profesjonalnym okiem.

 Źródło: medonet.pl, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Natalia Wasilewska
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo