Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Szykowała się na poród siedmioraczków, gdy nagle… To pierwszy taki poród w historii! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

25-letnia Halima Cisse zwróciła na siebie uwagę mediów z całego świata. Wszystko za sprawą nietypowego porodu. Malijscy lekarze, gdy tylko zorientowali się, że kobieta nosi w brzuchu siedmioro dzieci wysłali kobietę do szpitala w Maroko. Już ta informacja sama w sobie byłaby dość sensacyjna, jednak to nie koniec całej historii. Przygotowana do porodu siedmioraczków młoda mama została poinformowana, że urodzi więcej dzieci… Zamiast 7 urodziła 9.

twitter.com/AfricaFactsZone

Jak informują reporterzy Associated Press, którzy mieli okazję na własne oczy zobaczyć noworodki w inkubatorach znajdujące się w prywatnej klinice Ain Borja w Casablance, relacjonują, że to pierwszy przypadek na świecie, gdy odnotowano jednoczesny poród dziewięcioraczków, z których wszystkie przeżyły.

Gdy tylko ustalono, że Halima Cisse urodzi siedmioraczki, malijscy lekarze na polecenie rządu wysłali ją do Maroka na poród, ponieważ szpitale w Mali, jednym z najbiedniejszych krajów świata, nie są wyposażone, aby zapewnić odpowiednią opiekę w przypadku tak wyjątkowej ciąży mnogiej.

Dyrektor kliniki w Casablance, Youssef Alaoui, powiedział marokańskiej telewizji państwowej, że w właśnie w tej sprawie półtora miesiąca temu skontaktowali się z nim lekarze z Mali. Nawet on jednak nie spodziewał się nagłego obrotu spraw.

Halima Cisse urodziła przedwcześnie po zaledwie 30 tygodniach ciąży. Jej stan jest stabilny, chociaż w trakcie porodu kobieta straciła dużo krwi i wymagała pilnej transfuzji.

Cięcie cesarskie zostało zlecone po tym, jak u pacjentki wystąpiły „bóle porodowe”.
- relacjonuje Youssef Alaoui, dyrektor kliniki. 

Minister zdrowia Mali w wydanym oświadczeniu poinformował, że pięć dziewczynek i czterech chłopców oraz ich matka „dobrze sobie radzą”. Dzieci ważą od 500 gramów do jednego kilograma.

Księga Rekordów Guinnessa poinformowała, że jej aktualny rekord dla ciąży mnogiej to poród ośmioraczków. Aktualną posiadaczką rekordu Guinnessa jest Amerykanka Nadya Suleman, która w 2009 roku urodziła ośmioro zdrowych wcześniaków.

W związku z sensacyjnymi doniesieniami z Maroka, trwa już wstępna weryfikacja tego przypadku.
 

 Źródło: niezalezna.pl, hollywoodreporter.com, nbcnews.com

 

#Księga Rekordów Guinnessa #poród #dziewięcioraczki #Mali #rodzina #zdrowie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo