Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Padł warszawski rekord ciepła

W niedzielę padł rekord termiczny marca dla Warszawy, mieszkańcy stolicy mogą cieszyć się temperaturą 25,1 st. C. - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Słoneczna pogoda
NoName_13 - pixabay.com (wolna domena)

Stacja synoptyczna Warszawa-Okęcie zanotowała o godz. 14 nowy rekord temperaturowy w marcu dla Warszawy, poinformowało IMGW na portalu "X".

Warto przypomnieć, że w sobotę padł nowy rekord temperatury w marcu - w Tarnowie (Małopolskie) termometry wskazały 26,4 stopnia - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Do tej pory najwyższą w naszym kraju wartością dla tego miesiąca było 25,6 stopnia, odnotowane w Nowym Sączu w 1974 roku.

"Wstępne dane operacyjne sugerują, że dzisiaj mógł być najcieplejszy dzień marca w historii pomiarów na obszarze Polski" - przekazał mediom Kamil Walczak, synoptyk IMGW. Wskazał on, że do tej pory marcowy rekord temperatury wynosił 25,6 stopnia - wartość tę zmierzono 21 marca 1974 roku w Nowym Sączu. "Natomiast dzisiaj na stacjach zanotowano wyższe wartości – w Krakowie 25,7 stopnia, w Tarnowie 26,4 stopnia" - poinformował.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #Warszawa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo