Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

"Nergal" domaga się zmian w prawie. Ruszył z akcją - chce wykreślić zapis o... obrazie uczuć religijnych

Adam "Nergal" Darski znany bardziej z kontrowersyjnego podejścia do kwestii wiary i Kościoła Katolickiego, niż z muzyki, protestuje przeciwko karaniu za obrazę uczuć religijnych. Właśnie oplakatował Warszawę w ramach zorganizowanej akcji, domagając się zmian w prawie.

Billboardy Nergala zawisły już w niektórych miejscach w Warszawie
fot. instagram.com @nergal69

Darski od lat znany jest z balansowania na krawędzi łamania zapisów artykułu 196 Kk, nic więc dziwnego, że tak zależy mu na jego usunięciu. Profanował już wizerunki świętych chrześcijańskich, znak krzyża, darł i palił Biblię podczas koncertów. 

Na jego profilu na Instagramie pojawiła się fotorelacja z wymyślonej przez niego akcji "Ordo Blasfemia"  ("Porządek Bluźnierczy", prawdopodobnie nazwa na wzór instytutu "Ordo Iuris"-red.). Billboardy zawisły nieopodal hotelu Mariott i przynajmniej w trzech innych miejscach. Oprócz hasła "Wolna sztuka w świeckim państwie" znajduje się na nich kontur Polski z napisem "NIE" stylizowanym na krzyż w literze "I" oraz zapis paragrafu 196, w którym dwie ostatnie cyfry spięte są w kajdanki. 

 

Słyszałem wiele komentarzy od hejterów, zastraszaczy, krętaczy i frustratów innych rodzajów (niestety głównie moich rodaków), że nie potrzebuję tych pieniędzy, że to ściema, że wydam wszystko na moje przyjemności (narkotyki i dziwki?) itd. Zaufajcie, stać mnie na moje hobby bez waszego wsparcia. Więc dla wszystkich, którzy wątpili w moje intencje - duży, soczysty środkowy palec!

- napisał "Nergal" po angielsku.

Dodał, że jego zdaniem akcja powinna mieć miejsce w całej Polsce, bo chciałby "przywrócić równowagę i sens", tam, gdzie jego zdaniem jej nie ma.

 Źródło: niezalezna.pl, Instagram

 

#mazowieckie #Warszawa #Adam Darski #Nergal #znieważanie uczuć religijnych #obraza uczuć religijnych

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo