Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Który kraj Europy ma najczystsze morze?

Jak wynika z raportu Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Środowiska - najczystszym morze w Europie może pochwalić się Chorwacja.

Adriatyk
Ma_Frank - pixabay.com

Za pobieranie próbek wody morskiej i ocenę jej jakości odpowiadają eksperci ze wszystkich instytutów zdrowia publicznego nad Adriatykiem i to właśnie ich dane posłużyły do ??stworzenia rankingu najczystszych mórz Starego Kontynentu.

Jakość morza kontrolowana jest w Chorwacji w aż 1120 lokalizacjach z których w ponad 97 procentach ocena czystości była "doskonała".

"To wspaniała wiadomość, służąca dodatkowej promocji Adriatyku i naszej turystyki, ale także obowiązek zadbania o to, co mamy"

– podkreślono w materiale chorwackiej stacji.

Adriatyk - prawdziwa perła

Telewizja HRT przywołała komentarze turystów spędzających wakacje na wybrzeżu Dalmacji. "Jest naprawdę cudownie, w Wielkiej Brytanii morze jest zielone, jest pochmurno, wszędzie pełno śmieci" - powiedziała Brytyjka.

"Pełna zgoda z ustaleniami Unii Europejskiej, wasze morze jest bardzo piękne, takie błękitne i czyste. Morze w Szwecji jest brązowe i okropne" - oceniła Szwedka.

"Adriatyk to prawdziwa perła, mamy to bogactwo naturalne, o które tak naprawdę musimy jedynie dbać i utrzymywać. Jesteśmy naprawdę o kilka poziomów ponad wszystkimi innymi ośrodkami turystycznymi"

– powiedział Bojan Ivoszević, zastępca burmistrza Splitu.

Chorwacja - według danych Eurostatu - jest najbardziej zależnym od turystyki krajem w UE. Zagrzeb 11 proc. swojego PKB generuje z tego właśnie sektora; średnia w UE wynosi 4,5 proc.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Unia Europejska #Chorwacja #świat #Europa #wakacje #morze

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Wideo