Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

(Nie)polityczna impreza Empiku. Pseudocelebryta Zalewski uderza w ministra Czarnka! [WIDEO]

"Czas na bity tłuste niczym buzia ministra edukacji" - taki tekst padł z ust jednego z prowadzących wczorajszą galę Bestsellery Empiku 2022. To tylko jeden z przytyków, na jaki pozwolił sobie Krzysztof Zalewski w stronę szefa resortu edukacji i nauki. Impreza czysto (nie)polityczna...?

Przemysław Czarnek//Krzysztof Zalewski
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska/; twitter.com/@obserwuje sobie

Wczoraj wieczorem odbyła się gala Bestsellery Empiku 2022. W teorii, podczas niej, sieć księgarska rozdaje statuetki twórcom najlepiej sprzedających się dzieł literackich, muzycznych, filmowych oraz cyfrowych. W praktyce, w odczuciu potencjalnego widza, jest to wydarzenie, przypominające nic innego, jak... wiec polityczny. A przynajmniej w tym roku.

To wszystko za sprawą nieeleganckich tekstów, o jakie pokusił się mało znany wokalista - Krzysztof Zalewski. 

Zapowiadając kolejną kategorię - "Rap i hip-hop", w której miały zostać rozdane statuetki, zarzucił "piosenką". Jej poziom, cóż, taki sam jak całej gali... 

"Czas na bity tłuste niczym buzia ministra edukacji oraz dobry przekaz leci, czyli przed państwem oni, szermierze słowa, prestidigitatorzy, czarodzieje słowni, żonglerzy, czyli... Marcin Prokop? Nie. Raperzy i hip-hopowcy".

Następnie głos zabrała druga prowadząca - Margaret. 

Co może być lepsze od dobrej muzy na płycie?

- dopytywała, choć widać było, że jest to nic innego, niż ustawka.

Zalewski rzucił przygotowanym wcześniej, choć mało oryginalnym tekstem:

Willa na Żoliborzu od kolegi ministra.

Co prawda, nie wymienił obecnego ministra edukacji i nauki z nazwiska, ale oczywistym było, że chodzi właśnie o prof. Przemysława Czarnka. Zalewski, który ostentacyjnie pokazał, że politycznie jest po stronie opozycji, widocznie chciał przypodobać politykom "totalnej", którzy od kilku dni wylewają fale hejtu na ministra. Wszystko za sprawą afery rozkręconej przez posłanki KO, zwanej "Willa plus". Chodzi w niej o dotacje dla organizacji pozarządowych z funduszy ministerstwa edukacji. 

"Nazwaliście ten program Willa Plus tylko i wyłącznie dlatego, że jedna zasłużona organizacja prężnie działająca od lat w Polsce nabyła nieruchomość, która jest nazwana willą. Od tego nazwaliście cały program Willa Plus obrażając wszystkie inne stowarzyszenia, fundacje i tę fundację również"

- skomentował wczoraj w sejmie sam prof. Czarnek. 

O Empiku słów kilka...

W 2019 na naszych łamach pojawił się artykuł przybliżający historię popularnej sieci księgarskiej. 

"Sieć „Empików” stworzono w 1948 roku. Była wytworem stalinizmu, później kierowanym przez Helenę Michnik. W PRL sieć była monopolistą, jeśli chodzi o dostęp do zachodniej prasy, i znajdowała się w ścisłym zainteresowaniu bezpieki. Ochoczo organizowała też spotkania z oficerami Armii Czerwonej. Rok 1989 zastał „Empiki” jako składnik majątku PZPR, a prywatyzacja dokonana została w typowy dla III RP sposób, z udziałem bywalca salonu Aleksandra Kwaśniewskiego. Ten zapaszek z czasów komuny unosi się do dziś w błyszczących nowoczesnością salonach Empik"

- brzmi fragment.

Więcej przeczytają Państwo klikając w link poniżej: 

 Źródło: twitter.com

 

#Empik #Polska #Przemysław Czarnek #bestsellery Empiku #polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo