"Wojtyła. Śledztwo" - zobacz zwiastun!

„Kiedy popatrzył mi w oczy, przestałem widzieć Jana Pawła II, poczułem spojrzenia Boga” – mówi jeden z rozmówców w filmie "Wojtyła. Śledztwo" w reżyserii Jose M. Zavali, reżysera m.in. „Tajemnicy ojca Pio”. „Planowaliśmy premierę kinową w maju, ale pandemia pokrzyżowała te plany” – mówi Przemysław Wręźlewicz z Rafael Film.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Jan Paweł II
youtube.com/printscreen

Film powstał na stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Zawiera nieznane fotografie, obrazy i oryginalne dokumenty oraz nagrania rzucające nowe światło na oblicze tego jednego z największych ludzi w historii. Przywołuje także świadectwa osób, które doświadczyły jego wstawiennictwa, jak również wypowiedzi ludzi mających pewność, iż swoje własne życie i zdrowie zawdzięczają wstawiennictwu tego świętego papieża W materiale wypowiadają się m.in.: kard. Stanisław Dziwisz, ks. Sławomir Oder, ks. Paweł Ptasznik, Marek Lasota, Shawn Carney.  

Film "Wojtyła.Śledztwo" został zrealizowany w konwencji thrillera-dokumentu, w którym wykorzystano materiały archiwalne, m.in. dotyczące zamachu na życie papieża z 13 maja 1981 r., do którego doszło na rzymskim placu św. Piotra.

Hiszpański reżyser przedstawił m.in. wątki związane z inwigilowaniem byłego arcybiskupa Krakowa przez polskie komunistyczne służby bezpieczeństwa. Zdjęcia do filmu „Wojtyła. Śledztwo” kręcone były m.in. w Hiszpanii, Polsce oraz we Włoszech.

Zobacz zwiastun filmu:

 

 Źródło: niezalezna.pl,

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
bm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo