Teatr Polski we Wrocławiu: Morawski odwołany!

Zarząd województwa dolnośląskiego podjął uchwałę o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Pełniącym obowiązki dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławia został dotychczasowy wicedyrektor Kazimierz Budzanowski.

Cezary Morawski
Jerzy Stalęga; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

O podjęciu uchwały o odwołaniu Morawskiego poinformował na konferencji prasowej marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Uchwała wchodzi w życie w trybie natychmiastowym.

Wcześniej Dolnośląski Urząd Marszałkowski otrzymał pozytywne opinie dot. odwołania Morawskiego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz od związków zawodowych działających w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Na początku października NIK stwierdziła nieprawidłowości w wydawaniu pieniędzy w Teatrze Polskim we Wrocławiu. "Nielegalnie wydatkowano na wynajem mieszkania dla dyrektora około 60 tysięcy złotych. Nielegalnie zawierano też umowy na wykonywanie przez dyrektora zadań o charakterze artystycznym: reżysera, scenografa czy aktora. Tutaj wydatkowano niezgodnie z prawem ponad 186 tysięcy złotych" – mówił wówczas p.o. dyrektora wrocławskiej delegatury NIK Radosław Kujawiński.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#Wrocław #Teatr Polski #Cezary Morawski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo