Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Ruszyła V edycja kampanii społecznej „BohaterON – włącz historię!”

Powstanie Warszawskie i powstańcy warszawscy to symbol tych najważniejszych wartości dla naszej wspólnoty - powiedział w środę wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński na konferencji inaugurującej V edycję ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię!”. "Pamięć-Edukacja-Pomoc" - pod tym hasłem Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria z Wrocławia od 2016 r. realizują ogólnopolską kampanię społeczną "BohaterON – włącz historię!". Akcja, której nazwa stanowi połączenie słów - "bohater" i "ON" (ang. włączyć), z jednej strony ma na celu uhonorowanie powstańców warszawskich, a z drugiej promocję historii Polski XX wieku. W ramach kampanii każdy może wysłać internetową kartkę z życzeniami dla uczestników walk o stolicę, a szkoły z całej Polski biorą udział w skierowanym do nich przedsięwzięciu edukacyjnym.

bohateron.pl

Każda wspólnota potrzebuje wartości - i to jest może najważniejsze dla wspólnoty - wartości w świecie, który charakteryzuje się wielkim deficytem wartości, relatywizmem aksjologicznym. W świecie, w którym dominuje postprawda, może szczególnie te wartości są najcenniejsze i najważniejsze.

- ocenił wicepremier Piotr Gliński.

Podkreślił, że Powstanie Warszawskie i powstańcy warszawscy to "jest właśnie symbol tych najważniejszych wartości dla każdej wspólnoty".

Dlatego tak cenne są tego typu akcje, dlatego tak cenne jest podkreślanie tego, że my mamy wielki dług wobec powstańców warszawskich, wobec Powstania Warszawskiego. Darzymy ich wielkim szacunkiem i ta akcja, to działanie wyraża ten szacunek i ukłon całej naszej wspólnoty wobec naszych bohaterów (...) Bo to jest właśnie czymś, bez czego wspólnota by funkcjonować nie mogła.

– mówił szef resortu kultury.

Wicepremier przypomniał, że powołanie do życia Muzeum Powstania Warszawskiego przez śp. Lecha Kaczyńskiego to był pierwszy krok milowy w odzyskiwaniu tej pamięci i w odzyskiwaniu tych właściwych wartości, tych właściwych hierarchii, tego właściwego porządku spraw.

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego kampanii "BohaterON – włącz historię!" Agnieszka Łesiuk-Krajewska przypomniała, że akcja rozpoczęła się przed 6 laty w szpitalach, gdzie dzieci wykonały pierwsze kartki dla powstańców. I to one stały się inspiracją do dalszych działań - wyjaśniła.

Spotkaliśmy się dzisiaj, aby zainaugurować już 5. edycję BohaterONu - największej kampanii społecznej z zakresu edukacji historycznej w Polsce. Kampanii, która połączyła pokolenia i dała możliwość okazania pamięci indywidualnej powstańcom warszawskim. To również setki tysięcy uczniów, którzy wzięli udział w naszych działaniach edukacyjnych, a powstańcy otoczeni zostali przez nas pomocą.

– podkreśliła Łesiuk-Krajewska i poinformowała, że w trakcie ubiegłorocznej IV edycji akcji wysłano do powstańców ponad 317 tys. kartek i listów. 

 Źródło: pap.pl

 

#bohateron #kampania społeczna #powstańcy warszawscy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo