Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Powstał portal Archiwum Wspomnień Stoczniowca

We wtorek ruszyło multimedialne Archiwum Wspomnień Stoczniowca, składające się z krótkich filmów dokumentalnych, tekstów i podcastów. Portal gromadzi relacje pracowników Stoczni Gdańskiej. O uruchomieniu strony https://archiwumwspomnienstoczniowca.pl/ poinformowano na konferencji prasowej w hali 42A na terenie historycznego Szlaku Stoczni Cesarskiej w Gdańsku.

Kadr z filmu o Stanisławie Bronisiu, numer stoczniowca 51,757, bohaterze IV odcinka filmu umieszczonego na portalu Archiwum Wspomnień Stoczniowca
www.archiwumwspomnienstoczniowca.pl

Pomysłodawca Archiwum Wspomnień Stoczniowca Marek Osiecimski poinformował, że na portalu, na początek, można znaleźć siedem relacji pracowników Stoczni Gdańskiej, bohaterów jego filmu dokumentalnego pt. „Stoczniowcy. Ludzie z tła”. Premiera dokumentu miała miejsce w ub. roku w Gdańsku podczas obchodów 39. rocznicy Porozumień Sierpniowych. Reżyser dodał, że w archiwum internetowym znalazły się niepublikowane wcześniej historie z życia bohaterów filmu. Są one prezentowane w trzech formach: krótkiego filmu, tekstu i podcastu.

Twórca zakłada, że Archiwum Wspomnień Stoczniowca będzie gromadziło kolejne relacje.

Chcę zaprosić wszystkich, absolutnie wszystkich zainteresowanych do podzielenia się swoimi wspomnieniami ze swojego okresu pracy w Stoczni Gdańskiej. Spodziewam się, że do końca roku będzie to naprawdę bogata w opowieści galeria stoczniowców, ludzi, którzy byli związani z tym miejscem. Zbieranie historii stoczniowców to w dużym stopniu ściganie się z czasem, bo pani Krystyna Maciejewska, jedna z najważniejszych bohaterek filmu „Stoczniowcy. Ludzie z tła", już nie żyje.

– mówił Osiecimski.

Projekt Archiwum Wspomnień Stoczniowca wspierają dwie firmy działające na postoczniowym obszarze: Stocznia Centrum Gdańsk oraz Stocznia Cesarska Development.

 Źródło: pap.pl

 

#Stocznia Gdańska #archiwum wspomnień stoczniowca #Marek Osiecimski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo