Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Zbierają pieniądze na respiratory. Akcja Caritasu i Fundacji SMS z Nieba

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej i Fundacja SMS z Nieba ogłosiły w niedzielę wspólną akcję charytatywną "Zanurzeni w miłości". Jej celem jest zbiórka pieniędzy na kupno respiratorów dla szpitali w Polsce.

pixabay

O akcji "Zanurzeni w miłości" poinformowali w niedzielę za pośrednictwem mediów jej inicjatorzy: dyrektor Caritasu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ks. Tomasz Roda i szef Fundacji "SMS z Nieba" ks. Rafał Jarosiewicz.

Zaznaczyli, że postanowili wspólnie działać w czasie pandemii koronawirusa, by w Polsce "nie powtórzył się scenariusz z Włoch.

Zrodził się taki pomysł, by wejść w akcję zakupu respiratorów dla szpitali, które mogą za chwilę zmierzyć się z taką sytuacją, z jaką dziś mierzą się włoskie szpitale, włoscy lekarze

– powiedział ks. Roda. Ks. Jarosiewicz dodał, że w tej inicjatywie połączył ich bp Edward Dajczak, zachęcając do wspólnego działania.

Celem akcji "Zanurzeni w miłości" jest zebranie pieniędzy na kupno jak największej liczby respiratorów dla szpitali w Polsce. Ten pierwszy sprzęt ma trafić do Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie, bo jak zaznaczył ks. Jarosiewicz "iskra wychodzi z Koszalina".

Datki można wpłacać na konto 60 1020 2791 0000 7002 0234 4976 Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, wpisując w tytule wpłaty "respiratory". Szczegóły są na stronie www.zanurzeniwmilosci.pl.

Organizatorzy akcji poinformowali, że w niedzielę 29 marca przedstawią pierwsze wyniki zbiórki.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Caritas #respiratory #Zanurzeni w miłości #koronawirus

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo