Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Włochy: Gwałtowny wzrost liczby nowych zakażeń i zgonów na COVID-19

445 zgonów na Covid-19 i 34 505 nowych zakażeń koronawirusem zanotowano ostatniej doby we Włoszech - podało w czwartek ministerstwo zdrowia. Oznacza to gwałtowny wzrost liczby zmarłych i zainfekowanych. W ciągu jednego dnia wykonano 220 tysięcy testów.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Tak wiele osób nie zmarło jednego dnia od 23 kwietnia. Bilans zgonów od początku epidemii wzrósł do 40 192. Koronawirusa wykryto dotychczas u 824 tysięcy mieszkańców Włoch. Obecnie zakażonych jest ponad 472 tys.

Na oddziałach intensywnej terapii przybyło 99 pacjentów z Covid-19. Ich łączna liczba wynosi około 2400. Hospitalizowano łącznie ponad 23 tysiące osób.

W Lombardii jest około 5300 następnych zakażeń. Jak poinformowały regionalne służby medyczne, zajętych jest tam obecnie 525 łóżek na oddziałach intensywnej terapii z 540 przeznaczonych dla chorych na Covid-19. Ale liczba dostępnych łóżek w razie potrzeby może zostać zwiększona do 1800.

W Wenecji Euganejskiej padł nowy dzienny rekord zakażeń: ponad 3200.

Władze stołecznego regionu Lacjum chcą wprowadzić obowiązkowe testy na koronawirusa raz w miesiącu dla osób w wieku powyżej 65 lat.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Włochy #koronawirus #stan epidemii

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
tm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo