Z OSTATNIEJ CHWILI
Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe ze Sturmem Graz 1:0 w meczu piłkarskiej Ligi Europy • • •

Szczepienia przeciwko Covid-19 w zakładach pracy. Dworczyk zdradził, ile firm się zgłosiło

Mamy blisko 700 firm, które zgłosiły się do programu szczepień przeciw COVID-19 w zakładach pracy - poinformował szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.

pixabay.com/alirazagurmani9272

We wtorek ruszyła rejestracja do programu szczepień przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Warunkiem zgłoszenia jest zgromadzenie 300 osób – pracowników i ich rodzin - chcących się zaszczepić.

Podczas rozmowy na antenie Programu 1 Polskiego Radia Dworczyk poinformował, że "mamy blisko 700 firm, które zgłosiło się do udziału w programie". "To jest znacznie ponad 600 tysięcy pracowników" - podał i zaznaczył, że wciąż nie rozpoczął się sam proces szczepień.

Szef KPRM pytany o to, czy będzie możliwość wyboru szczepionki przez zakłady pracy, odpowiedział, że będą wykorzystywane szczepionki dostępne.

"Podobnie jak to robimy we wszystkich 7 tysiącach działających punktów szczepionki i nie będzie możliwości szczególnego wyboru"

- podkreślił.

"Akurat ten element, te zasady będą obowiązywały takie same w zakładach pracy, jak i w innych punktach, których szczepimy się, punktach populacyjnych, punktach szczepień powszechnych"

- powiedział.

Zakład pracy może zgłosić do szczepienia: pracowników, członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych, osoby współpracujące (zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą), studentów, którzy ukończyli 18 r.ż. (zgłasza szkoła wyższa) lub członków rodzin tych osób.

Szczepienia pracowników możliwe będą tylko w tych miejscach, gdzie pracodawcy uda się zebrać minimum 300 chętnych do przyjęcia preparatu. Pracodawca, który zbierze wystarczającą liczbę chętnych, będzie odpowiadał także za nawiązanie współpracy z istniejącym punktem szczepień, który zgodzi się zorganizować proces szczepień jego pracowników.

Data rozpoczęcia szczepień w zakładach pracy będzie zależeć od dostępności szczepionek.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#firmy #koronawirus #pandemia #COVID-19 #szczepienia

bm
Wczytuję ocenę...
Komentarze (35)
Anonim 09.05.2021 16:51
Opłata za oszczędności na koncie wejdzie w życie?
Anonim 09.05.2021 16:36
To zly znak, ze są jeszcze w PRL bis "zakłady pracy" tak jak w DDR te VEB (Volks Eigentum Betrieb) , ktore błyskawicznie zostały zliwidowane, a pozostałosci sprzedane spekulantom, ktorzy sa bardzo pozyteczni w gospdarce kapitalistycznej.
Anonim 09.05.2021 16:58
+Lenin jako żyd i Hitler byli madrzejsi od tych dzisiejszych, bo nie nacjanalizowali gospodarki, a ten Lenin z swoim męzem Zinoviewem mowili, ze kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym my ich powiesimy. Bez kapitalizmu to nawet nie ma porzadnego sznurka, zeby powiesic kapitalistow. Zrozumiala to multi milonerka Angela IM Mitarbeterin STASI ksywa "Erika".
Anonim 06.05.2021 11:15
wzrost zakażeń efekt majówki i tłoku w deszczu po szczepionki....głupota ludu nie boli
Anonim 06.05.2021 11:24
Ciebie z pewnoscią nie boli
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo