Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Niezależne badania dowodzą skuteczności maseczek. Częstotliwość COVID-19 ogranicza się o ponad 50 procent.

O 53 procent noszenie maseczek zmniejsza częstotliwość występowania Covid-19, wynika to z ponad 30 niezależnych badań przeprowadzonych na całym świecie. Jak podkreśla dziennik "The Guardian", to dowód, że maseczki ochronne są najskuteczniejszą niefarmakologiczną metodą walki z pandemią koronawirusa.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Naukowcy wskazali na konieczność utrzymania obostrzeń zakładających zakrywanie twarzy, dystans społeczny i kampanie przypominające o konieczności regularnego mycia rąk, które powinny uzupełniać programy szczepień przeciwko Covid-19.

Metody niefarmakologiczne wykorzystywane w zwalczaniu infekcji dróg oddechowych zastosowano także do prób ograniczania rozprzestrzeniania się Covid-19 na samym początku pandemii koronawirusa. Do tej pory jednak badacze oceniający ich skuteczność nie dysponowali wystarczającą liczbą danych do wyciągnięcia konkretnych wniosków na temat efektywności noszenia maseczek, mycia rąk czy przestrzegania zasad społecznego dystansu.

"Systematyczny przegląd i metaanaliza sugerują, że kilka środków ochrony osobistej i społecznej - w tym mycie rąk, noszenie maseczek i dystans społeczny - wiążą się ze zmniejszeniem częstotliwości występowania Covid-19"

- napisali badacze w brytyjskim naukowym czasopiśmie medycznym The BMJ.

W listopadzie globalna liczba przypadków zachorowań na Covid-19 przekroczyła 250 mln. Wiele krajów, w tym Holandia, Słowacja czy Polska, zaostrzyły zasady dotyczące noszenia maseczek w przestrzeni publicznej - przypomniał brytyjski dziennik. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo