Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Prezydent również #DziękujeMYZaOdwagę. Tym, którzy w ostatnich dniach działają w heroiczny sposób

- Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim moim rodakom, którzy w heroiczny sposób działają w ostatnich dniach. Nie tylko personelowi medycznemu (...) ale też tym, którzy w ostatnich dniach są w sklepach i sprzedają obywatelom, którzy przychodzą po to, żeby kupić żywność (...) Wszystkim tym, którzy pracują w transporcie, polskim pilotom, załogom samolotów, które z całego świata, z najodleglejszych miejsc dzisiaj transportują Polaków do ojczyzny" - mówił prezydent Andrzej Duda.

Dzisiaj odbyło się posiedzenie zwołanej przez prezydenta Rady Gabinetowej poświęcone pakietowi pomocowemu dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Po posiedzeniu, premier Mateusz Morawiecki poinformował na Facebooku o powstaniu projektu pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorców i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2.

Na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Gabinetowej prezydent Andrzej Duda zwracał uwagę, że choć w Polsce jest coraz więcej zachorowań, liczba zakażonych nie przyrasta w takim tempie, jakiego początkowo spodziewali się eksperci.

"Niemniej jednak przyrasta i należy liczyć się z tym, że będzie coraz większa i coraz więcej będzie w związku z tym problemów"

- zaznaczył.

Duda wskazał, że wiele osób ma możliwość pracy zdalnej, ale wiele osób nie jest w stanie świadczyć jej w ogóle m.in. z uwagi na brak klientów.

"Właśnie o tym rozmawialiśmy dzisiaj, bo to była nasza troska już od dłuższego czasu"

- podkreślił prezydent.

Prezydent podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i całemu rządowi za przygotowanie rozwiązań, które mają zaradzić ciężkiej sytuacji przedsiębiorców, nie zapomniał tez o cichych bohaterach dni społecznej kwarantanny.

Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim moim rodakom, którzy w heroiczny sposób działają w ostatnich dniach. Nie tylko personelowi medycznemu (...) ale też tym, którzy w ostatnich dniach są w sklepach i sprzedają obywatelom, którzy przychodzą po to, żeby kupić żywność. To także jest w czasie pandemii wielka służba

- powiedział prezydent i dziękował dalej: "wszystkim tym, którzy pracują w transporcie, także publicznym, polskim pilotom, załogom samolotów, które z całego świata, z najodleglejszych miejsc dzisiaj transportują Polaków do ojczyzny".

Dziękuję wszystkim, którzy ciężko pracują, tym, którzy produkują dzisiaj środki ochrony osobistej, oddają maseczki, za wszelkie oddolne inicjatywy, którzy zachowują się odpowiedzialnie i którzy chronią drugiego człowieka, tym którzy pomagają osobom starszym

- mówił. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#koronawirus #prezydent Andrzej Duda ##DziękujemyZaOdwagę

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo