Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Prezydent Pakistanu zakażony koronawirusem mimo szczepienia. Zaraził się tuż przed zabiegiem

Prezydent Pakistanu Arif Alvi ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zakażenie potwierdzono wkrótce po tym, jak otrzymał pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19.

pixabay.com

O tym, że jest zakażony, prezydent Pakistanu poinformował za pośrednictwem swojego Twittera. "Otrzymałem już pierwszą dawkę szczepionki, jednak przeciwciała wykształcają się dopiero po drugiej dawce, którą miałem dostać w ciągu tygodnia. Proszę, bądźcie ostrożni" - napisał na swoim profilu.

Reuters podał, że wcześniej w marcu koronawirusem zakażony został premier Pakistanu Imran Khan - dwa dni po tym, jak przyjął pierwszą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. Przedstawiciele władz kraju stwierdzili, że do infekcji najprawdopodobniej doszło, zanim polityk poddał się szczepieniu.

Rząd Pakistanu wprowadził w poniedziałek szersze obostrzenia w związku z coraz szybszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz opóźnieniami w dostawach szczepionek przeciwko Covid-19 do kraju. Wydarzenia kulturalne, polityczne oraz sportowe są zakazane. Ograniczono też dostępność publicznego transportu oraz restauracji do 30 proc. W miastach oraz dystryktach, w których jest więcej niż 8 proc. zakażonych, nie można organizować ceremonii weselnych.

Trzecia fala jest znacznie bardziej śmiertelna oraz szybciej rozprzestrzeniająca się niż pierwsza i druga

- powiedział sekretarz generalny Pakistańskiego Stowarzyszenia Medycznego Qaiser Sajjad w rozmowie z agencją EFE. Jak dodał, w kraju rozprzestrzeniają się różne warianty koronawirusa, a najszybciej B.1.1.7, wykryty po raz w pierwszy w grudniu w Wielkiej Brytanii.

W ciągu ostatniej doby odnotowano 4525 przypadków zakażenia oraz 41 ofiar śmiertelnych Covid-19 - większość w Islamabadzie, stolicy. Od początku pandemii potwierdzono zakażenie u 659 116 osób, 14 256 z nich zmarło.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Pakistan #Azja #koronawirus

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

albicla.com@MateuszTomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wideo