Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Wielka Brytania: Rośnie liczba zakażeń wariantem Omikron

Kolejne 86 zakażeń wariantem koronawirusa Omikron potwierdzono w Wielkiej Brytanii i łącznie jest ich już 246 - poinformowała w niedzielę Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowotnego (UKHSA). To oznacza, że w stosunku do soboty liczba infekcji wzrosła o ponad 50 proc.

pixabay

Spośród nowych przypadków wariantu Omikron, 68 wykryto w Anglii, a 18 - w Szkocji. Do tej pory w Anglii potwierdzono ich łącznie 198, zaś w Szkocji - 48. W piątek informowano również o wykryciu pierwszego zakażenia w Walii, ale w nowych statystykach UKHSA nie jest ono uwzględnione i nie wyjaśniono tej sytuacji.

Jeśli chodzi o wszystkie zakażenia koronawirusem, to w ciągu ostatniej doby wykryto ich prawie 44 tys., co jest liczbą o ponad 6 tys. wyższą niż była w poprzednią niedzielę. Zarejestrowano też 54 kolejne zgony z powodu Covid-19 - o trzy więcej niż przed tygodniem. Dotychczasowy bilans pandemii w Wielkiej Brytanii to 10,46 mln infekcji, z powodu których zmarło 145 605 osób.

W niedzielę poinformowano również, że liczba podanych dawek przypominających szczepionki przeciw Covid-19 przekroczyła 20 mln - przyjęło je już 35,2 proc. osób powyżej 12. roku życia. Przynajmniej pierwszą dawkę otrzymało 51,1 mln osób, a drugą - 46,5 mln.

 Źródło: PAP, Niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

as
Wczytuję ocenę...
Wideo