Stan zagrożenia epidemicznego zostanie odwołany. Wiadomo, kiedy

Od 1 lipca ma zostać odwołany stan zagrożenia epidemicznego wprowadzony w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 - wynika z projektu rozporządzenia, który opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com / leo2014

Stan zagrożenia epidemicznego wprowadzono w Polsce od 16 maja 2022 r. Wcześniej obowiązywał stan epidemii.

W uzasadnieniu wskazano, że podjęcie decyzji o odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego umotywowane jest wnioskiem Głównego Inspektora Sanitarnego w tej sprawie. GIS zwrócił w nim uwagę m.in. na spadek liczby diagnozowanych zakażeń SARS-CoV-2, a także odnotowywanych zgonów i hospitalizacji.

Odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego oznacza "zniesienie szczególnych rozwiązań związanych z tym stanem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, co będzie miało również pozytywny wpływ na sektor gospodarki, w tym działalność mikroprzedsiębiorstw, małych i średnich przedsiębiorstw” – wskazano w uzasadnieniu projektu rozporządzania Ministra Zdrowia.

Odwołanie skutkować będzie jednocześnie uchyleniem aktu prawnego, który go ogłaszał, czyli rozporządzenia Ministra Zdrowia z 12 maja 2022 r.

Zgodnie z ostatnim rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego od 30 kwietnia br. zniesiony został obowiązek noszenia maseczek w aptekach. Nadal, na mocy tego rozporządzenia, do 30 czerwca, konieczne jest zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w budynkach, w których jest prowadzona działalność lecznicza

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#stan zagrożenia epidemicznego #koronawirus

mm
Wczytuję ocenę...
Komentarze (8)
Anonim 19.06.2023 13:49
Do 2025 będzie kolejna reżyserowana pandemią podczas której szczepany znowu chętnie będą podwinąć rękawy.
Anonim 02.05.2023 12:57
niech sie nie osmieszaja!
Anonim 02.05.2023 12:46
Co zrobią urzędnicy na wieść o tym, że trzy lata wakacji się kończą? Bo nawet do urzędu skarbowego nie wejdziesz, jak się wpierw telefonicznie nie umówisz na wizytę. O ile ktoś odbierze twój telefon.
Anonim 02.05.2023 18:13
Widać, że do urzędów nie chodzisz, ale marudzić marudzisz.
Anonim 02.05.2023 18:15
@Anonim 12:46 A co zrobią antycovidowcy? Będą musieli całkiem przerzucić się na front proputinowski.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo