Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Bartosz Lewandowski: Marcin Romanowski podjął decyzję o pozwaniu Donalda Tuska za naruszenie jego dóbr osobistych • • •

Rosyjski biznesmen pozywa WHO. Powód? Jest właścicielem sieci przychodni Omikron

Rosyjskiemu przedsiębiorcy, Aleksandrowi Padarowi nie spodobała się nazwa nowego wariantu koronawirusa Omikron. Pozwał więc WHO. Biznesmen chce, by WHO nie używała nazwy Omikron wobec nowego wariantu Covid-19. Powód? Padar jest właścicielem sieci przychodni okulistycznych na Syberii o nazwie Omikron.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"Zajmujemy się zdrowiem i bardzo nie chcemy, by +omikron+ kojarzył się ze szkodami dla ludzkiego zdrowia. Naszym zadaniem jest zabronienie używania słowa +omikron+ w kontekście wariantu koronawirusa"

- powiedział Padar dziennikowi "Kommiersant".

Pozew złożony został w sądzie arbitrażowym w obwodzie moskiewskim. Stroną pozwaną jest biuro WHO w Moskwie. Biznesmen zapewnił, że jest właścicielem znaku handlowego Omikron. W pozwie poprosił sąd, by zabronił WHO używania tej nazwy w kontekście epidemii koronawirusa, ponieważ "wyrządza to szkodę reputacji" firmy. Wskazał także, że wydał wiele pieniędzy na reklamę, aby nazwa jego klinik stała się rozpoznawalna.

Przychodnie, których właścicielem jest przedsiębiorca, działają w obwodach nowosybirskim i kemerowskim na Syberii, łącznie w 11 miastach. Pierwsza przychodnia pojawiła się w 2015 roku.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#świat

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mg
Wczytuję ocenę...
Wideo