Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Prof. Horban: Powtarzamy falę epidemii! „Nastąpi znowu wzrost zakażeń”. Padła data

"Moim skromnym zdaniem my powtarzamy falę epidemii dokładnie w taki sam sposób jak jesienią i niestety wiosną tego roku" - mówił dziś w radiowej Trójce prof. Andrzej Horban, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych. W jego ocenie, liczba zakażeń spadnie, ale "obawia się bardzo poważnie, że nastąpi znowu wzrost zakażeń". Wskazał na luty 2022 roku.

Prof. Andrzej Horban
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 29 064 osób. To najwyższa liczba w IV fali epidemii. Zmarło 570 chorych z COVID-19. To również najwięcej w IV fali – podało dziś Ministerstwo Zdrowia.

Nowe przypadki zakażeń pochodzą z województw: mazowieckiego (4806), śląskiego (4147), wielkopolskiego (2880), małopolskiego (2570), dolnośląskiego (2159), pomorskiego (1699), łódzkiego (1682), zachodniopomorskiego (1491), kujawsko-pomorskiego (1361), lubelskiego (1264), warmińsko-mazurskiego (1095), podkarpackiego (1080), opolskiego (694), podlaskiego (672), lubuskiego (656) i ze świętokrzyskiego (632).

Epidemia wciąż jest groźna, a władze zachęcają do szczepień przeciw COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki przyjął dziś trzecią dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Eksperci, w tym konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych oraz główny doradca Prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19, nie mają jednak wątpliwości, że liczba zakażeń może w najbliższym czasie spadać, ale kolejnych wzrostów należy się spodziewać na początku 2022 roku.

- Moim skromnym zdaniem my powtarzamy falę epidemii dokładnie w taki sam sposób jak jesienią i niestety wiosną tego roku. Tylko ostatni tydzień listopada zaczęło być lato i zaczęło spadać na samym początku grudnia. To jest ten przełomowy tydzień. Zacznie spadać. Ale nie spadnie do takich pięknych wartości jak mamy w lecie czy prawie nie ma covidu. Niestety będziemy mieli zakażenia. Potem obawiam się bardzo poważnie i koledzy moi też, że nastąpi znowu wzrost zakażeń, gdzieś powiedzmy w lutym. Proszę popatrzeć na zeszłoroczną krzywą, będziemy ją powtarzać 

– mówił dziś prof. Andrzej Horban w „Salonie politycznym” radiowej Trójki.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PR 3

 

#koronawirus #Andrzej Horban

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wideo