Pandemia Covid-19 powróci? Wiceminister zdrowia dla Niezalezna.pl: Jesienią nastąpi wzrost zakażeń

- Liczymy się z tym, że jesienią będziemy mieć do czynienia ze wzrostem zakażeń COVID-19, ale nie będzie to już tak trudna sytuacja zarówno dla pacjentów, jak i służby zdrowia - ocenił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z portalem Niezalezna.pl, który jest uczestnikiem XVII Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Spale.

Waldemar Kraska
Aleksiej Witwicki / Gazeta Polska

Cały świat od 2020 roku zmagał się z pandemią COVID-19. Okres letni był czasem, gdy wskaźnik nowych zakażeń oraz śmiertelności były niższe. Dane wyglądały o wiele bardziej niepokojąco jesienią. Zapytaliśmy wiceministra zdrowia o to, czy nadchodzącej jesieni możemy spodziewać się powrotu wzrostu zakażeń koronawirusem. 

- Trudno powiedzieć. Wzrost na pewno będzie, ale raczej nie mówimy tutaj o tak drastycznych liczbach, jakie występowały do tej pory. Nie powinna być to tak duża fala pandemii jak to było w poprzednich miesiącach. Liczymy się z tym, że wzrost zakażeń będzie, ale nie będzie to już tak trudna sytuacja zarówno dla pacjentów, jak i służby zdrowia.

- odparł Waldemar Kraska.

Małpia ospa w Polsce? Są powody do niepokoju?

Wiceszef resortu zdrowia wspomniał również, że na świecie pojawia się coraz więcej przypadków małpiej ospy. Sytuacja z koronawirusem zdaje się być opanowana na tyle, że nie ma powodów do dużego niepokoju wśród społeczeństwa.

- Jeśli chodzi o koronawirusa, to lato jest zawsze taką porą, gdzie występuje znaczny spadek zakażeń. Warto zauważyć, że pojawiła się również małpia ospa. Wydaje mi się, że sytuacja jest już na tyle opanowana, że nie mamy powodów do niepokoju. 

- powiedział.

Nawiązując do wątku małpiej ospy, zapytaliśmy Waldemara Kraskę, czy istnieje realne zagrożenie dla Polski, jeśli chodzi o tą chorobę.

- Na wstępie musimy zaznaczyć, że ta choroba jest znana od wielu, wielu lat. Wiemy doskonale, jak się przenosi, jakimi sposobami można ją wyleczyć. Myślę, że jeśli popatrzymy na charakter zakażenia, drogę przenoszenia to nie jest ona aż tak niebezpieczna jak w przypadku koronawirusa. 

- oznajmił Waldemar Kraska.

 


SONDA
Wczytuję sondę...


Źródło: niezalezna.pl

 

#XVII Zjazd Klubów Gazety Polskiej

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Komentarze (102)
jcieszkowska 05.07.2022 06:31
USA twierdzi -ze mandat szczepień zagrozenie zwolnieniem ponad 700 pilotów, 40 000 żołnierzy Gwardii Narodowej zmusi armie do wyegzekwowania 100% szczepien.
attacus 05.07.2022 04:57
  • Komentarze: 9603
Prawdziwa pandemia atakuje durne łby polityków, którzy dają się wraz z całymi krajami wkręcić w ten kit o pandemiach.
Anonim 12.07.2022 19:52
Wypieranie jest kiepskim sposobem radzenia sobie z problemami.
jcieszkowska 27.06.2022 13:51
„Kiedy zabierasz, aby uczyć krytycznej teorii ras i ideologii komunistycznej, zabierasz czas, który można wykorzystać na nauczenie się lepszego strzelania, lepszej obsługi samolotów, dbania o samoloty poprzez konserwację; a nawet w korpusie medycznym sił zbrojnych dotknął wielu lekarzy i pielęgniarek. Więc to straszna rzecz. Muszą to zatrzymać w tej chwili. Muszą przestać egzekwować mandaty” – powiedział niedawno Vallely The Epoch Times.
Anonim 12.07.2022 19:53
A co to ma wspólnego ze szczepieniami?
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo