Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Minister Zdrowia: Wzrost zakażeń względem ubiegłego tygodnia jest minimalny

Informacje o wariancie Omikron to na razie tylko hipotezy, które potrzebują potwierdzenia - podał dziś minister zdrowia dodając, że na tę chwilę nie mam jeszcze potwierdzonej informacji, że nowy wariant koronawirusa jest już w Polsce. Pytany o najnowsze dane o zakażeniach ocenił, że "jesteśmy w apogeum IV fali".

Adam Niedzielski
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

"Dzisiaj mamy potwierdzonych 26 965 nowych zakażeń koronawirusem. To jest praktycznie ta sama liczba, jaka była w zeszłym tygodniu, to jest mniej więcej o 200 (przypadków) więcej"

– podał dziś rano na antenie Polsat News minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że zmarło 470 osób z Covid-19.

Wzrost zakażeń względem ubiegłego tygodnia jest minimalny. To potwierdza, że jesteśmy w punkcie apogeum tej fali. Teraz pozostają znaki zapytania, co będzie dalej, czy będziemy obserwowali spadki (zakażeń) i tego mamy nadzieję się spodziewać, czy jednak będziemy mieli do czynienia z takim ustabilizowanym wysokim poziomem i to jest scenariusz nieciekawy – mówił Adam Niedzielski.

Minister pytany o nowy wariant koronawirusa Omikron ocenił, że nie potwierdzono jego obecności w Polsce.

Na tę chwilę nie mamy jeszcze potwierdzonej informacji, że nowy wariant koronawirusa Omikron jest już w Polsce. Informacje o wariancie Omikron to na razie tylko hipotezy, które potrzebują potwierdzenia

– podał szef MZ.

Dla kogo obowiązek szczepień?

Niedzielski zaznaczył, że ludzie powinni mieć prawo wyboru co do szczepień. „Natomiast medycy, nauczyciele i służby mundurowe powinni podlegać obowiązkowi szczepień” – podał.

Polska jest na 23. miejscu pod względem liczby szczepień w UE.Nie jest to powód do dumy. Powoli myślimy o obowiązku szczepień dla grup najbardziej narażonych czyli np. medyków

– mówił.

„Nie ma innego, bardziej skutecznego narzędzia w walce z koronawirusem niż szczepionki” – dodał.

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

 

#koronawirus

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wideo