Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Koronawirus atakuje także dzieci. W Gdańsku 10-latek walczy o życie. „Apelujemy o szczepienia”

Do Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego trafił 10-latek z ciężkim zapaleniem płuc wywołanym zakażeniem koronawirusem. Chłopiec jest nieprzytomny, leży pod respiratorem. Lekarze walczą o jego życie. "Apelujemy o szczepienia dzieci od 5. roku życia, które wkrótce ruszają. Jedynie szczepienia są skuteczną metodą obrony przed zakażeniem" - mówi rzecznik prasowy szpitala.

Zdjęcie ilustracyjne
Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Jak powiedział rzecznik prasowy Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego Jarosław Cejrowski, dziecko trafiło do tej placówki w czwartek ze szpitala w Starogardzie Gdańskim.

- 10-letni chłopiec jest nieprzytomny. Leży pod respiratorem. Jest chory na COVID-19 i ma współistniejące choroby. Przebywa na oddziale intensywnej terapii. Stan dziecka jest ciężki

- powiedział Cejrowski.

Informację o 10-latku przebywającym w gdańskim szpitalu podał "Dziennik Bałtycki".

- Chłopiec ma ciężkie zapalenie płuc wywołane zakażeniem. Stan chłopca od przyjęcia nie zmienił się. To pierwszy tak ciężki przypadek COVID-19 w Pomorskiem w tak młodym wieku

– powiedział rzecznik szpitala.

Lekarze nie chcą spekulować na temat rokowań chłopca. Rzecznik prasowy placówki dodaje:

"Apelujemy o szczepienia dzieci od 5. roku życia, które wkrótce ruszają. Jedynie szczepienia są skuteczną metodą obrony przed zakażeniem" 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#koronawirus #COVID-19

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo