Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Komisja Europejska wzywa do zwiększenia kontroli nad nowymi wariantami koronawirusa

Unia Europejska powinna natychmiast rozważyć zwiększenie skali sekwencjonowania genomu zakażeń Covid-19 i monitorowania ścieków, w tym z lotnisk, w celu wykrycia wszelkich nowych wariantów koronawirusa z Chin - poinformowała w liście do ministrów zdrowia 27 państw członkowskich UE unijna komisarz ds. zdrowia Stella Kyriakides.

pixabay

Jak podaje Reuters, komisarz miała przekazać w liście, że UE powinna być „bardzo czujna”, ponieważ Chiny znoszą ograniczenia w podróżowaniu od 8 stycznia.

Kyriakides poradziła ministrom, aby w trybie natychmiastowym ocenili swoje obecne praktyki dotyczące sekwencjonowania genomu koronawirusa.

Napisała, że ważne jest też kontynuowanie lub rozpoczęcie nadzoru ścieków, w tym ścieków z kluczowych lotnisk. Jeśli pojawił się nowy wariant koronawirusa, UE musi go wcześnie wykryć, aby móc szybko zareagować - napisała komisarz.

List Kyriakides, datowany na 29 grudnia, był następstwem spotkania przedstawicieli krajów UE, unijnych agencji ds. zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w celu omówienia reakcji na decyzję Chin. Oczekuje się, że unijni eksperci ds. zdrowia spotkają się ponownie w przyszłym tygodniu - informuje Reuters.

Włochy wezwały inne państwa Unii Europejskiej do pójścia w ich ślady i rozpoczęcia testowania podróżnych z Chin pod kątem Covid-19, ale większość krajów członkowskich stwierdziła, że nie widzi takiej potrzeby.

Hiszpania przekazała w piątek, że dołączy do innych krajów wprowadzających nowe ograniczenia, wymagając od podróżnych z Chin negatywnego testu lub wykazania, że zostali w pełni zaszczepieni.

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób twierdzi, że obecnie nie zaleca stosowania specjalnych środków wobec podróżnych z Chin.

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#koronawirus #pandemia #Komisja Europejska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo